PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sektor usług biznesowych zatrudnia już prawie 130 tys. osób

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 maj 2014 15:19

Sektor usług biznesowych zatrudnia już prawie 130 tys. osób

Według najnowszego raportu ABSL „Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce 2014” w centrach usług z kapitałem zagranicznym pracuje już prawie 130,000 specjalistów. Pod koniec 2015 r. ta liczba ma wzrosnąć do 160,000 zatrudnionych. Tym samym sektor nowoczesnych usług dla biznesu dołącza do grona branż, które zatrudniają najwięcej osób z wysokimi kwalifikacjami w Polsce. Większość z nich świadczy specjalistyczne usługi dla znanych koncernów w Europie Zachodniej. Najwyższy czas skorzystać z tych kompetencji również w kraju.

REKLAMA

W ciągu ostatnich 2 lat Polska stała się liderem Europy i znajduje się w pierwszej 3 najlepszych lokalizacji dla usług biznesowych na świecie. Czy i kiedy możemy być nr 1? Kiedy i w jaki sposób możemy stać się jedną z 20 największych gospodarek świata? Jaki udział w tym ‘awansie' mogą mieć usługi biznesowe - napędzając wzrost miast regionalnych, importując biznesowy know-how i technologie, kształcąc wielotysięczną kadrę nowoczesnych i innowacyjnych menadżerów? - na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukało ponad 600 uczestników V Konferencji ABSL w Poznaniu - największego spotkania sektora usług biznesowych w regionie i jednego z najważniejszych wydarzeń biznesowych w Polsce.

Jak wynika z najnowszego raportu ABSL, opublikowanego podczas konferencji ABSL, w ciągu ostatnich dwóch i pół roku, branża urosła o 50%. Ostatnie 12 miesięcy to ponad 18,000 nowych miejsc pracy. Od początku 2013 r. przybyło 66 nowych centrów usług zlokalizowanych w największych polskich aglomeracjach. 60% z nich utworzyli nowi inwestorzy, m.in. ThyssenKrupp, Merck, GE Healthcare, RWE, Mars, DFDS, Linklaters czy McCormick.

- Do 2004 roku włącznie w Polsce powstało 96 centrów usług z kapitałem zagranicznym. Dziś jest ich 470, czyli prawie 5 razy więcej. Łącznie zatrudniają 128,000 osób, głównie absolwentów wyższych uczelni, profesjonalistów i managerów posiadających kilkuletnie doświadczenie biznesowe - mówi Marek Grodziński, wiceprezes ABSL, Dyrektor Europejskiej Sieci Centrów BPO Capgemini.

Zdaniem Gościa Specjalnego tegorocznej konferencji Madeleine Albright - byłej Sekretarz Stanu USA i jednej z najbardziej wpływowych postaci międzynarodowej sceny politycznej i gospodarczej - to właśnie nowoczesny biznes może być ważnym impulsem dla rozwoju polskiej gospodarki, która będzie uzupełnieniem rosnącej roli politycznej Polski w Europie.

- Z przyjemnością przyjęłam zaproszenie organizatorów V Konferencji ABSL w Poznaniu, gdzie toczy się dyskusja na temat rozwoju polskiej gospodarki. Przez ostatnie 25 lat kraj ten przeszedł niezwykłą transformację. Jednym z warunków utrzymania tendencji wzrostowej jest rozwój nowoczesnego, innowacyjnego biznesu - powiedziała Madeleine Albright.

W tym roku Polska świętuje 25-lecie wolnych wyborów, 15-lecie członkostwa w NATO i 10-lecie akcesji do Unii Europejskiej. Swój jubileusz obchodzi również wielu inwestorów z sektora usług, którzy 10 lat temu rozpoczynali działalność w Polsce.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA