PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Showroom od Business Garden

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 lip 2017 09:44

Showroom od Business Garden

Zmiany pokoleniowe, rozwój technologiczny, dążenie do innowacyjności – to tylko niektóre z wyzwań jakie stoją obecnie przed firmami. Elastyczność w reagowaniu oraz otwartość na zachodzące przemiany przesądzają o sukcesach firmy. To oczywiste. Jednak coraz częściej do głosu dochodzą także takie niuanse jak stymulowanie kreatywności, komunikacji i mobilności pracowników.

REKLAMA

W naturalny sposób wymusza to zmiany w stylach adaptacji przestrzeni biurowych, które jak się obecnie uważa, mogą odgrywać istotną rolę w kształtowaniu i wspieraniu twórczej atmosfery pracy.

W jaki sposób stworzyć przestrzeń, która będzie odpowiedzią na współczesne potrzeby? Próbę zmierzenia się z tym wyzwaniem podjęli architekci z pracowni In Design w czasie projektowania biura pokazowego w kompleksie Business Garden. Poprzez wykorzystanie najnowszych trendów, stworzyli modelową przestrzeń, która służy komunikacji, zadaniowemu podejściu do pracy i bardziej spłaszczonej strukturze firmy.

Głównym założeniem było zaprojektowanie zróżnicowanych funkcjonalnie oraz adaptatywnych przestrzeni. W rezultacie, powierzchnia piętra została podzielona na strefy pracy indywidualnej, strefy spotkań oraz strefy regeneracji i integracji. Obszary przeplatają się, tworząc biuro odpowiadające odmiennym typom aktywności i potrzebom pracowników. 

- Ten model aranżacji znany jest pod nazwą Activity Based Workplace. Pracownicy, zamiast wykonywać zadania głównie przy biurkach lub w salach konferencyjnych, mają do wyboru miejsca spotkań ad hoc, przestrzenie pracy cichej, budki telefoniczne, przestrzenie pracy projektowej. Sami decydują gdzie chcą pracować i gdzie najlepiej będą mogli wykonać zadanie - tłumaczy Agata Mróz, Socjolog z Pracowni Architektonicznej In Design.

Zgodnie z ideą przewodnią, w ramach strefy pracy indywidualnej w biurze pokazowym zaprojektowano zarówno przestrzenie, w których panuje cisza i skupienie, jak i miejsca do pracy zespołowej. Mamy tu do wyboru dużą salę konferencyjną dedykowaną zaplanowanym spotkaniom o bardziej formalnym charakterze oraz liczne miejsca spotkań i współpracy nieformalnej – w formie stołów projektowych lub małych sal do spotkań ad hoc wyposażonych w łatwe do aranżacji meble.

Ciekawym elementem wnętrza zaproponowanym przez architektów jest tzw. amfiteatr z siedziskami wznoszącymi się półkoliście ku górze. Miejsce to może być wykorzystywanie do wszelkiego rodzaju zgromadzeń bardziej lub mniej oficjalnych. Może służyć jako arena do okazjonalnych wystąpień, imprez firmowych, a także spotkań projektowych i codziennych dyskusji z udziałem pracowników. 

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA