PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Silver Tower Center otwiera podwoje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 paź 2014 14:02

Silver Tower Center otwiera podwoje

Elegancki hotel, przestronne biura z widokiem na centrum Wrocławia i część handlowa na parterze - od dziś Silver Tower Center oficjalnie rozpoczyna swoją działalność. Wśród największych najemców biurowych jest polski oddział Luxoft, międzynarodowej firmy z branży IT.

REKLAMA

Silver Tower Center to nowoczesny kompleks biurowo-hotelowo-usługowy, który powstał w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Głównego PKP, przy Placu Konstytucji 3 Maja. Budowa trwała dwa lata, a od 1 października br. pierwszych gości przyjmuje już znajdujący się tu trzygwiazdkowy hoteli ibis Styles Wrocław Centrum.

Oficjalnego przecięcia wstęgi, inaugurującego oficjalnie działalność całego obiektu, dokonał inwestor - Oleg Vyshniakov reprezentujący firmę Wisher Enterprise.

- Otwarcie Silver Tower Center jest ważnym wydarzeniem dla naszej firmy, to kolejny istotny krok w naszych biznesowych planach w Polsce i zagranicą. Wrocław to wyjątkowe miejsce, bardzo perspektywiczne i dynamicznie rozwijające się miasto, przyciągające wielu zagranicznych inwestorów. Cieszymy się, że mogliśmy tu zrealizować tak prestiżową inwestycję - mówi Oleg Vyshniakov.

Chociaż budynek liczy 14 kondygnacji (w części wysokiej) i ponad 25 tys. mkw. powierzchni użytkowej (w tym 16 tys. mkw. powierzchni najmu), jego lokalizacja i standard sprawiły, że od rozpoczęcia komercjalizacji na oferowane tu lokale nie brakowało chętnych. Przestrzeń biurowa rozplanowana została na dwunastu kondygnacjach obiektu, w części niższej oraz wysokiej, o łącznej powierzchni ok. 7,5 tys. mkw. - Miło nam poinformować, że swoje biuro będzie tu miał wrocławski oddział Luxoftu, międzynarodowej firmy z branży IT. Już wkrótce przeprowadzi się z dotychczasowej siedziby i zajmie docelowo trzy piętra, powierzchnię około 1,8 tys. mkw. - mówi Aleksandra Sikora, manager ds. najmu Silver Tower Center.

Luxoft, spółka powstała w 2000 roku, specjalizuje się w obsłudze m.in. bankowości inwestycyjnej, lotnictwa, telekomunikacji i energetyki. Dostarcza platformy i systemy IT dla ponad klientów z całego świata, m.in. dla Boeinga, IBM, Deutsche Bank, UBS czy Forda. W Polsce działają dwa biura -
w Krakowie i od lipca 2013 roku we Wrocławiu. Umowa najmu z firmą Luxoft została podpisana za pośrednictwem firmy Knight Frank, która wspiera Wisher Enterprise nie tylko przy zarządzaniu budynkiem, jak również w procesie komercjalizacji powierzchni biurowych. Jak mówi Aleksandra Sikora, na bardzo zaawansowanym etapie są też rozmowy z innymi firmami zainteresowanymi powierzchnią biurową. Zostały podpisane listy intencyjne i trwają ustalenia dotyczące rozwiązań technologicznych oraz aranżacji przestrzeni, po zakończeniu których finalizowane będą ostateczne umowy. Tak naprawdę wolne pozostały już tylko powierzchnie na dwóch ostatnich piętrach, z wyjątkowym widokiem na Wrocław.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA