PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Skanska chce negocjować z IPN

  • Autor: PAP
  • 22 sie 2012 19:40

GHN, spółka zależna firmy Skanska, nowy właściciel budynku w Warszawie, gdzie siedzibę ma IPN, zapewnia, że dba o dobre relacje z najemcami i zapowiada dialog.

REKLAMA

Agata Skowrońska-Domańska, dyrektor finansowy i członek zarządu Skanska Property Poland poinformowała PAP, że umowa między Ruch S.A. a spółką GHN należącą do grupy Skanska, na mocy której sprzedano siedzibę IPN przy ulicy Towarowej, została zawarta 17 sierpnia. Nie ujawniono kwoty transakcji.

Skowrońska-Domańska podkreśliła, że budynek mieści się "w obszarze rozwijającej się dynamicznie, rewitalizowanej dzielnicy Wola", a IPN pozostaje najemcą budynku.

- Spółka GHN weszła w prawa i obowiązki wynajmującego. O szczegółach zarówno umowy zakupu, jak i umowy najmu, zgodnie z obowiązującym kodeksem postępowania grupy Skanska, nie informujemy stron trzecich. Wszelkie kwestie dotyczące naszych najemców omawiamy z nimi bezpośrednio w oparciu o obowiązującą umowę, której jesteśmy stroną. W pierwszej kolejności chcemy przedyskutować bezpośrednio z najemcą obecną sytuację i możliwe rozwiązania - twierdzi Skowronska-Domańska.

W lipcu IPN ujawnił, że na mocy umowy z Ruchem płaci za wynajem biurowca przy ul. Towarowej komercyjną cenę 102 tys. zł miesięcznie. Wcześniej płacił 30 tys. miesięcznie. W umowie zapisano możliwość jej wypowiedzenia z rocznym terminem na wyprowadzkę. Nowa umowa i wyższa kwota - jak mówili wtedy przedstawiciele IPN - wymusza oszczędności w pracach badawczych Instytutu.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA