PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Skanska coraz bliżej budowy wieżowca w stolicy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 mar 2014 13:40

Skanska coraz bliżej budowy wieżowca w stolicy

Spółka deweloperska Skanska zbliża się do zakończenia prac rozbiórkowych na terenie przyszłej inwestycji przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. - Rozbiórka mechaniczna ostatniego budynku rozpocznie się w kwietniu 2014 roku i planujemy, że zakończy się w lipcu - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Bartosz Kalinowski, dyrektor Regionu Północnego w Skanska Property Poland. Równolegle firma pracuje nad zdobyciem niezbędnych pozwoleń administracyjnych.

REKLAMA

Skanska Property Poland zamierza zagospodarować cały kwartał pomiędzy ulicami Prostą, Wronią, Łucką i Towarową przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie. - Planujemy tu zespół trzech budynków biurowych oferujących łącznie około 80 tys. mkw. powierzchni biurowej. We wszystkich budynkach na parterach są przewidziane powierzchnie na funkcje usługowe - informuje Bartosz Kalinowski, dyrektor Regionu Północnego w Skanska Property Poland.

- Już teraz możemy jednak powiedzieć, że na naszej działce stworzymy także atrakcyjną przestrzeń publiczną, a nasza inwestycja nie ograniczy się do postawienia biurowców - zapowiada Kalinowski. 

Wieżowiec może mieć nawet 180 m wysokości.

Deweloper jest w trakcie uzyskiwania pozwoleń niezbędnych do rozpoczęcia prac. - Planujemy start budowy pierwszego budynku tuż po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń. Jego budowa powinna zakończyć się w pierwszym kwartale 2016 roku - dodaje.

Inwestycja - tak jak wszystkie projekty biurowe Skanska - będzie finansowana w całości ze środków własnych grupy. Kalinowski na tym etapie przedsięwzięcia nie chciał określić wartość inwestycji tłumacząc, że będzie to możliwe dopiero po zakończeniu prac projektowych.

Nad koncepcją architektoniczną kompleksu pracują architekci z pracowni JEMS. Projekt zostanie pokazany w drugim kwartale 2014 r.

Skanska już szykuje teren pod budowę kompleksu biurowego. - Obecnie na działce znajduje się tylko budynek, w którym wcześniej mieściła się siedziba IPN. Magazyny firmy Ruch S.A. oraz budynek biurowy będący w przeszłości siedzibą tej spółki zostały już rozebrane - wyjaśnia Bartosz Kalinowski.

Prace związane z rozbiórką ostatniego budynku rozpoczęły się w połowie stycznia tego roku. - Prowadzone są one metodą tradycyjną, czyli w pierwszej kolejności oczyszczane są wnętrza oraz usuwane drzwi i okna. Następnie, zaczynając od najwyższej kondygnacji, będą prowadzone prace rozbiórkowe. Rozbiórka mechaniczna rozpocznie się w kwietniu 2014 r. i planujemy, że zakończy się w lipcu br. - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA