PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Skanska otwiera drugi oddział w Katowicach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 gru 2013 09:47

Jedna z największych firm budowlanych w Polsce otworzyła w woj. śląskim swój drugi oddział. Do tej pory w Katowicach działała jednostka Skanska specjalizująca się w budownictwie inżynieryjnym. Teraz powstaje kolejna - Oddział Budownictwa Ogólnego, która będzie realizowała projekty z zakresu budownictwa kubaturowego.

REKLAMA

- W województwie śląskim działamy od lat, zrealizowaliśmy tutaj wiele ciekawychi ważnych inwestycji - mówi Mirosław Łukasiewicz, dyrektor Budownictwa Ogólnego Wschód, Skanska. - Do tej pory jednak nasze projekty z zakresu budownictwa ogólnego w woj. śląskim były prowadzone przez oddział z Kielc. Chcemy być bliżej rynku, bliżej naszych budów i dlatego przenosimy siedzibę oddziału z Kielc do Katowic - dodał Łukasiewicz.

Oddział Budownictwa Ogólnego w Katowicach rozpoczął działalność w listopadzie. Ma siedzibę przy ul. Uniwersyteckiej, ale będzie pracować też przy wsparciu filii w Zabrzu. Oddział zatrudnia ponad 200 osób.

- Widzimy na Śląsku ogromny potencjał rozwoju i inwestycji - dodaje Mirosław Łukasiewicz. - Działamy tu od wielu lat i nadal chcemy rozwijać naszą działalność. Postrzegamy woj. śląskie jako bardzo perspektywiczny rynek. Katowice wraz z Aglomeracją Górnośląską należą do najbardziej zurbanizowanych i uprzemysłowionych obszarów Europy Środkowo-Wschodniej. O pozycji Katowic świadczy nie tylko doskonała lokalizacja na skrzyżowaniu międzynarodowych szlaków komunikacyjnych i bliskość dwóch portów lotniczych, ale przede wszystkim potencjał gospodarczy, administracyjny i intelektualny miasta - komentuje dyrektor w firmie Skanska.

Skanska od lat realizuje wiele inwestycji w woj. śląskim. Są wśród nich zarówno duże i skomplikowane projekty, jak i niewielkie lokalne budowy - tak z zakresu budownictwa inżynieryjnego, jak i ogólnego. Ważne dla komunikacji w woj. śląskim, zrealizowane przez Skanska inwestycje drogowe, to m.in. Drogowa Trasa Średnicowa w Rudzie Śląskiej, obwodnice Lublińca i Siewierza, estakada łukowa w Milówce.

- Otwarcie oddziału dedykowanego budownictwu kubaturowemu w Katowicach nie oznacza, że do tej pory Skanska nie realizowała w woj. śląskim tego typu inwestycji - tłumaczy Mirosław Łukasiewicz. - Wśród wybudowanych przez nas obiektów są np. Sosnowiecki Park Naukowo-Techniczny, centra dystrybucyjne firmy Lidl, basen w Sośnicy. Rozbudowaliśmy też M1 w Zabrzu oraz terminal pasażerski na lotnisku w Pyrzowicach. Mamy nadzieję, że dzięki utworzeniu w Katowicach Oddziału Budownictwa Ogólnego podobnych inwestycji, które będą służyły mieszkańcom Śląska, zrealizujemy jeszcze więcej - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA