PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Skanska prezentuje projekt nowego wieżowca w Warszawie

 • Autor: Propertynews.pl
 • 04 kwi 2014 13:30

Skanska prezentuje projekt nowego wieżowca w Warszawie

Generation Park - tak nazywać się będzie najnowszy projekt biurowy Skanska Property Poland. Inwestycja powstanie w Warszawie, w pobliżu Ronda Daszyńskiego. Inwestor zaprezentował pierwsze wizualizacje 140-metrowego wieżowca.

REKLAMA

Będzie to kompleks biurowy złożony z trzech budynków - najwyższy z nich sięgnie 140 m (180 m z iglicą), czyli 34 pięter. W sumie kompleks zaoferuje około 80 tys. mkw. powierzchni biurowej. Będzie tu mogło pracować nawet 10 000 osób. W garażu podziemnym znajdzie się miejsce dla 600 aut, parking dla rowerów oraz przebieralnie z prysznicami.

Budynki Generation Park będą rozplanowane w taki sposób, że pomiędzy nimi powstanie wewnętrzny zielony pasaż. Będą tu trawniki, drewniane pergole z pnącymi się roślinami i wygodne siedziska. Zostaną zainstalowane specjalne przezroczyste ekrany, które będą chroniły to miejsce przed wielkomiejskim hałasem, ale również przed wiatrem. Powstanie w ten sposób miejsce spotkań nie tylko dla pracowników Generation Park i sąsiednich biurowców, ale także dla przechodniów i okolicznych mieszkańców.

- Skanska ma nadzieję, że będzie to dynamiczne serce okolicy, które będzie żyło również po tym, gdy w budynkach biurowych zgasną ostatnie światła - mówią przedstawiciele firmy.

Działka, na której powstanie Generation Park, znajduje się w kwartale ulic Prostej, Towarowej, Łuckiej i Wroniej i ma łączną powierzchnię 13 000 mkw. Należąca do Skanska spółka GHN kupiła ją od firmy Ruch S.A. w 2012 roku. Na działce znajdował się zespół budynków magazynowych i biurowych. Ich rozbiórka rozpoczęła się w ubiegłym roku. Prace związane z rozbiórką ostatniego budynku (przy ul. Towarowej 28) rozpoczęły się w połowie stycznia 2014 r.

Skanska posiada prawomocne warunki zabudowy dla kompleksu przy rondzie Daszyńskiego, a obecnie ubiega się o pozwolenie na budowę. Rozpoczęcie budowy powinno nastąpić w najbliższych miesiącach.

Generalnym wykonawcą będzie Skanska S.A., która realizuje wszystkie projekty biurowe Skanska Property Poland. Planowany termin oddania pierwszego budynku do użytku to pierwszy kwartał 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

 • Matti 2014-04-08 12:41:46
  Ciekawe czy na dachu tego budynku też wybudują stodołę jak w przypadku Atrium przy Rondzie ONZ? Skoro zatrudniają architektów którzy nie potrafią przewidzieć ile urządzeń do schłodzenia budynku będzie potrzebne i gdzie je umieścić to czarno widzę ostateczny wygląd tego budynku. Duch IPN będzie tam straszył w korytarzach po byłych archiwach i teczkach! :-)
 • Zxxp 2014-04-08 10:27:14
  Wniosek z ostatnich 10 lat nasuwa się jeden: ustawowo zakazać firmie Skanska budowania czegokolwiek w centrum miasta. Ich projekty nadają się na bezpłciowe, wyludniane po godz. 17 przedmieścia z niską zabudową. Budynki które postawili dekadę temu w Centrum Warszawy są obecnie wyburzane. Po cichu marzą o tym właściciele pozostałych ich budynków. Skanska = brak polotu, wyobraźni, finezji. Zabijają nudą nasze miasto.Niszczą jego najlepsze potencjalnie lokalizacje(Rondo Daszyńskiego, ONZ, Jana Pawła II), które aż się proszą o odważne, wyraziste i niepowtarzalne symbole naszej stolicy.
 • Joanna 2014-04-07 20:13:17
  Kolejny, tyle, że współczesny koszmarek w centrum europejskiej stolicy. To skandal, że takie projekty dopuszczane są do realizacji. Jeśli Skanska nie potrafi stanąć na wysokości zadania to niech nie zabiera się za realizację inwestycji w tak prestiżowych miejscach. Tu powinno stanąć coś wyjątkowego, coś co byłoby kolejną doskonała wizytówką miasta - tymczasem najbardziej charakterystycznym obiektem naszego centrum dla odwiedzających nas turystów z całego świata jest rosyjski dar naszych przyjaciół czyli baby empire. Nic tylko płakać.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA