PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Skanska przyspiesza z projektami

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 sty 2017 07:58

Skanska przyspiesza z projektami Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland

Sam budynek to nie wszystko. Dziś firmy deweloperskie tworzą zupełnie nową jakość - nie tylko jeśli chodzi o standard powierzchni. Jak zapewnia w rozmowie z Propertynews.pl Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland, firma mierzy jeszcze wyżej.

REKLAMA

- Rok 2016 upłynął pod znakiem wyzwań nie tylko stricte biznesowych, ale i bardzo ważnych aktywności związanych ze sferą wartości, jakie reprezentujemy w Skanska. Był to rok, w trakcie którego jeszcze mocniej niż do tej pory akcentowaliśmy, jak ważne dla całego rynku są działania transparentności w biznesie, m.in. poprzez wdrożenia rozszerzonego kodeksu etyki, ale też podjęcie bardzo ważnej – mam nadzieję również z perspektywy całej branży – decyzji dotyczącej budowania uniwersalnego - komentuje Arkadiusz Rudzki.

Jak dodaje, wraz z Fundacją Integracja stworzono zupełnie nowy standard powierzchni dostosowanej w 100 proc. do potrzeb osób niepełnosprawnych, ludzi starszych i dzieci. - Wierzę, że będzie to inspiracja dla całego rynku, który już zaczął to doceniać. Oddany w tym roku do użytku biurowiec Atrium 2 otrzymał tytuł Warszawska Inwestycja bez Barier, a kolejne projekty są w trakcie procesu certyfikacji - dodaje Rudzki.

- W 2016 r. wdrożyliśmy też nową, bardzo ambitną strategię determinującą nasze plany w kolejnych latach. Do 2020 roku biznes deweloperski powinien generować połowę przychodu Grupy Skanska na całym świecie. Polska jest jedną ze strategicznych lokalizacji. To tutaj w 2016 r. dostarczyliśmy ponad 70 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, a kolejne ponad 95 tys. mkw. mamy obecnie w trakcie realizacji - komentuje.

Firma przejęła ostatnio nowe działki pod duże projekty w Warszawie: przy ul. Łuckiej oraz budynek Ilmet przy Rondzie ONZ. - Dzięki temu staliśmy się największym budowniczym tej części Warszawy. Obecnie realizujemy tu też dwa parki biznesowe - Generation Park i Spark - o łącznej powierzchni ponad 150 tys. mkw. Rozpoczęliśmy również nowe inwestycje na rynkach regionalnych. W Krakowie powstaje park biurowy High5ive, we Wrocławiu Green2Day, w Katowicach Silesia Business Park, w Łodzi - Nowa Fabryczna, a kolejne projekty niedługo będą uruchamiane. W tym roku weszliśmy też na kolejny, siódmy już rynek w Polsce – do Trójmiasta, gdzie w połowie 2017 roku planujemy realizację nowoczesnego projektu biurowego. Dostarczamy wartościowe dla miast i mieszkańców projekty biurowe i otwarte, przyjazne otoczenie - komentuje Rudzki.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA