PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Skanska startuje z kolejnym projektem w Krakowie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 lis 2014 09:18

Skanska startuje z kolejnym projektem w Krakowie

Skanska Property Poland rozpoczyna budowę swojej drugiej inwestycji biurowej w stolicy Małopolski. Budynek Axis, zlokalizowany kilka minut od ścisłego centrum Krakowa, zaoferuje najemcom około 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Zakończenie budowy zaplanowane jest na czwarty kwartał 2016 roku.

REKLAMA

Nowy budynek będzie miał osiem pięter plus parter oraz trzy kondygnacje podziemne, na których znajdą się wewnętrzne parkingi oraz pomieszczenia techniczne. Realizowany w sąsiedztwie zielonego skweru projekt wybudowany zostanie zgodnie z filozofią Workplaces by Skanska, zakładającą m.in. tworzenie otwartych i przyjaznych miejsc do pracy. Ze zlokalizowanej w dolnej części strefy usługowej oraz nietypowej, przechodzącej w poprzek budynku ścieżki, skorzystają zarówno mieszkańcy jak i pracownicy przyszłych firm - najemców.

Budynek powstanie przy ulicy Przy Rondzie, nieopodal Ronda Mogilskiego, które jest jednym z największych węzłów komunikacyjnych w mieście. Kilkanaście linii tramwajowych i autobusowych zapewnia tu łatwy i szybki dojazd do oddalonego o kilka minut Dworca Kraków Główny czy Rynku Głównego. Przy Rondzie Mogilskim przebiega również II obwodnica Krakowa.

- Kraków jest dla nas naturalnym miejscem prowadzenia biznesu. Jego potencjał obserwowaliśmy budując tu nasz pierwszy projekt, budynek Kapelanka 42, który w bardzo szybkim tempie znalazł zarówno najemców jak i pierwszych nabywców. Nowa inwestycja - Axis, odpowiada na rosnące zapotrzebowanie inwestorów na wysokiej klasy przestrzeń biurową, w której będą mogli rozwinąć nowe miejsca pracy - komentuje Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

Axis to kolejny zielony budynek budowany przez Skanska. Firma chce uzyskać certyfikację w międzynarodowym systemie LEED na poziomie Gold. Budynek będzie zużywał 25 proc. mniej energii oraz 40 proc. mniej wody w stosunku do obowiązujących norm. Podczas jego realizacji 94 proc. odpadów z budowy zostanie poddanych recyklingowi, a przeważająca część materiałów budowlanych będzie pochodziła z regionalnych źródeł. Obiekt wyposażony będzie w stojaki na rowery, przebieralnie i prysznice dla rowerzystów oraz punkty do ładowania aut elektrycznych.

Axis to drugi już projekt Skanska Property Poland w Krakowie. Rozpoczęcie jego budowy zbiegło się z oficjalnym otwarciem pierwszego kompleksu biurowego - Kapelanka 42, zlokalizowanego w dzielnicy Podgórze. Pierwszy etap tej inwestycji, niemal w całości wynajęty przede wszystkim przez firmy z sektora usług dla biznesu, na początku listopada został sprzedany polskiemu funduszowi REINO Dywidenda FIZ.

Autorem projektu budynku Axis jest Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne Sp. z o.o. Generalnym wykonawcą jest firma Skanska S.A. Za komercjalizację odpowiada Skanska Property Poland.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Max Wriest 2014-11-25 15:25:37
    A kiedy w Warszawie Skanska wybuduje sobie siedzibę z prawdziwego zdarzenia. To co teraz ma (budynek-ruderę po Żelbecie) na Rakowcu to obraz nędzy i rozpaczy. Ciasnota, brak miejsc do parkowania samochodów, konflikty z mieszkańcami itd - obniżają prestiż firmy, szczególnie wśród klientów. Wyjątkowo chybiony nabytek tej firmy. Wątpliwe czy w Europie jest gorszy?

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA