PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Skanska: to będzie historyczny rok

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 wrz 2017 08:00

Skanska: to będzie historyczny rok Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania portfelem budynków w Skanska Property Poland

Jak zapewnia Ewelina Kałużna ze Skanska, 2017 może być najlepszym w historii pod względem popytu na powierzchnię biurową.

REKLAMA

- Obserwując zainteresowanie naszymi projektami od początku tego roku przypuszczałam, że 2017 będzie wyjątkowy pod względem popytu na powierzchnię biurową. Dzisiaj, znając już dane po pierwszej połowie roku, jestem przekonana, że na koniec tego roku możemy spodziewać się historycznie najwyższych wyników - tłumaczy Ewelina Kałużna.

Jak dodaje, na czele stawki plasuje się Warszawa, ale niezmiennym zainteresowaniem cieszą się również inne miasta - Poznań, Trójmiasto, Kraków, Katowice, Wrocław i Łódź.

- Na wszystkich tych rynkach jesteśmy obecni. Dla przykładu nasze projekty w Warszawie (Generation Park) czy Łodzi (Nowa Fabryczna) zostały niemal w całości wynajęte jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Podobnie ma się sytuacja na innych naszych projektach - zaznacza.

- Widzimy również coraz większy popyt jednostkowy – firmy, które są obecne na rynku rosną, a nowe zapytania dotyczą często znacznych powierzchni. To bardzo dobry sygnał - dodaje Kałużna.

Warszawa stałą się atrakcyjna również dla firm z sektora w tym szczególnie banków i firm finansowych. W przypadku miast regionalnych mamy do czynienia z coraz większą dywersyfikacją rynku. - Oznacza to, że najemcy, głównie z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, mają coraz więcej opcji wyboru lokalizacji. W przypadku zaawansowanych procesów biznesowych mówimy już nie tylko o Warszawie, ale o wszystkich 7 głównych miastach. Z kolei firmy poszukujące powierzchni dla usług back office, czyli mniej wyspecjalizowanych operacji biznesowych, mogą również wybierać spośród mniejszych i rozwijających się ośrodków. To pozytywny trend, dzięki któremu nie grozi nam nasycenie rynku oraz który przyczynia się do zwiększania atrakcyjności inwestycyjnej Polski - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA