PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Skarbówka weszła do Polnordu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 sty 2017 11:50

Skarbówka weszła do Polnordu Fot. Fotolia

Urząd Skarbowy w Gdańsku skontrolował podatek zapłacony przez Polnord w lipcu 2011 roku. Chodzi o umowę zawartą z Polskim Bankiem Przedsiębiorczości.

REKLAMA

Urząd Skarbowy uważa, że transakcja nie była czynnością opodatkowaną, a przez to Polnord nie powinien wystawić za nią faktury VAT. Oznacza to, że Polnord nie miał prawa obniżyć podatku należnego o podatek naliczony na fakturze.

Jak podaje Polnord, dokument nie rozstrzyga sprawy. Obecnie decyzję musi podjąć naczelnik Urzędu Skarbowego. Spółka nie zgadza się jednak z wnioskami płynącymi z dokumentu i przygotowuje się do podjęcia kroków prawnych mających wykazać brak podstaw do takich ustaleń.

Co ciekawe, Polnord posiada interpretację indywidualną Ministra Finansów, która to potwierdza, że spółka miała prawo do obniżenia kwoty podatku.

Jeśli sądy przyznają rację Urzędowi, Polnord będzie musiał zapłacić prawie 10 mln złotych podatku wraz z odsetkami za zwłokę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA