PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Słaby rubel uderza w wyniki Warimpeksu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 lis 2014 09:16

Trzeci kwartał 2014 oznaczał dla spółki Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG konsekwentną kontynuację tendencji z pierwszego półrocza. Z jednej strony firma wykazała dobr wyniki zarówno w zakresie działalności operacyjnej, jak i działalności hoteli, a z drugiej strony słaby rubel rosyjski spowodował: straty z tytułu różnic kursowych (nieodnoszące się jednak do środków pieniężnych) oraz niższą wycenę nieruchomości w Rosji.

REKLAMA

- Oprócz pozytywnego rozwoju działalności operacyjnej, który można stwierdzić na podstawie wyższego wskaźnika NOP na jeden dostępny pokój, cieszy nas szczególnie ostatnia transakcja sprzedaży części obiektów w Airportcity St. Petersburg. Jest ona nie tylko wyrazem zaufania inwestorów, ale także dynamizuje rozwój naszej działalności. Zamknięcia transakcji spodziewamy się w najbliższych tygodniach, pierwsze częściowe płatności już wpłynęły. Będzie to miało pozytywny wpływ na nasze podstawy finansowe, stopień zadłużenia i wskaźniki udziału kapitału własnego - mówi Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu.

Wskaźniki obłożenia i ceny pokoi ogólnie pozostawały w III kwartale na stałym poziomie. W związku ze sprzedażą hoteli i związanym z nią spadkiem liczby pokoi, przychody ze sprzedaży w segmencie hoteli spadły w pierwszych trzech kwartałach w porównaniu z porównywalnym okresem ubiegłego roku o 10 % do 47,4 mln Euro - przy proporcjonalnym ujęciu wszystkich joint ventures o 5 %. Dobre wyniki hoteli widoczne są w sprawozdaniu z działalności segmentów z pierwszych 9 miesięcy, w szczególności na przykładzie Net Operating Profit na jeden dostępny pokój, który wzrósł o 4 %.

EBITDA wzrósł o 7 % do 13,6 mln Euro, wzrosły także przepływy pieniężne z działalności operacyjnej z 6,9 do 14,2 mln Euro, czyli ponad dwukrotnie. W związku z niższymi przychodami ze sprzedaży nieruchomości i neutralnym wynikiem z wyceny spadł wskaźnik EBIT z 8,4 mln Euro do 4,5 mln Euro. Wynik z działalności finansowej poprawił się w porównaniu z pierwszymi trzema kwartałami 2013 i wyniósł -16,2 mln Euro, natomiast wynik finansowy okresu był ujemny i wyniósł -10,9 milionów Euro.

Po podpisaniu, z jednym z największych prywatnych rosyjskich funduszy emerytalnych, umowy sprzedaży obu biurowców Jupiter 1 i 2 na terenie AIRPORTCITY St. Petersburg za cenę ok. 70 mln Euro, Warimpex - po otrzymaniu pierwszych płatności - pracuje teraz nad ostatecznym zamknięciem tej transakcji. Będzie ono możliwe po spełnieniu warunków typowych dla tego rodzaju transakcji. Równocześnie Warimpex planuje dalszą rozbudowę AIRPORTCITY St. Petersburg we współpracy z partnerami joint venture.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA