PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Słaby rubel uderza w wyniki Warimpeksu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 lis 2014 09:16

Trzeci kwartał 2014 oznaczał dla spółki Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG konsekwentną kontynuację tendencji z pierwszego półrocza. Z jednej strony firma wykazała dobr wyniki zarówno w zakresie działalności operacyjnej, jak i działalności hoteli, a z drugiej strony słaby rubel rosyjski spowodował: straty z tytułu różnic kursowych (nieodnoszące się jednak do środków pieniężnych) oraz niższą wycenę nieruchomości w Rosji.

REKLAMA

- Oprócz pozytywnego rozwoju działalności operacyjnej, który można stwierdzić na podstawie wyższego wskaźnika NOP na jeden dostępny pokój, cieszy nas szczególnie ostatnia transakcja sprzedaży części obiektów w Airportcity St. Petersburg. Jest ona nie tylko wyrazem zaufania inwestorów, ale także dynamizuje rozwój naszej działalności. Zamknięcia transakcji spodziewamy się w najbliższych tygodniach, pierwsze częściowe płatności już wpłynęły. Będzie to miało pozytywny wpływ na nasze podstawy finansowe, stopień zadłużenia i wskaźniki udziału kapitału własnego - mówi Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu.

Wskaźniki obłożenia i ceny pokoi ogólnie pozostawały w III kwartale na stałym poziomie. W związku ze sprzedażą hoteli i związanym z nią spadkiem liczby pokoi, przychody ze sprzedaży w segmencie hoteli spadły w pierwszych trzech kwartałach w porównaniu z porównywalnym okresem ubiegłego roku o 10 % do 47,4 mln Euro - przy proporcjonalnym ujęciu wszystkich joint ventures o 5 %. Dobre wyniki hoteli widoczne są w sprawozdaniu z działalności segmentów z pierwszych 9 miesięcy, w szczególności na przykładzie Net Operating Profit na jeden dostępny pokój, który wzrósł o 4 %.

EBITDA wzrósł o 7 % do 13,6 mln Euro, wzrosły także przepływy pieniężne z działalności operacyjnej z 6,9 do 14,2 mln Euro, czyli ponad dwukrotnie. W związku z niższymi przychodami ze sprzedaży nieruchomości i neutralnym wynikiem z wyceny spadł wskaźnik EBIT z 8,4 mln Euro do 4,5 mln Euro. Wynik z działalności finansowej poprawił się w porównaniu z pierwszymi trzema kwartałami 2013 i wyniósł -16,2 mln Euro, natomiast wynik finansowy okresu był ujemny i wyniósł -10,9 milionów Euro.

Po podpisaniu, z jednym z największych prywatnych rosyjskich funduszy emerytalnych, umowy sprzedaży obu biurowców Jupiter 1 i 2 na terenie AIRPORTCITY St. Petersburg za cenę ok. 70 mln Euro, Warimpex - po otrzymaniu pierwszych płatności - pracuje teraz nad ostatecznym zamknięciem tej transakcji. Będzie ono możliwe po spełnieniu warunków typowych dla tego rodzaju transakcji. Równocześnie Warimpex planuje dalszą rozbudowę AIRPORTCITY St. Petersburg we współpracy z partnerami joint venture.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA