PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Służewiec ma słaby PR. Ale deweloperzy wcale z niego nie rezygnują

  • Autor: propertynews.pl
  • 03 paź 2016 13:45

Służewiec ma słaby PR. Ale deweloperzy wcale z niego nie rezygnują Rafał Mazurczak, członek zarządu, Echo Investment SA

Od momentu uruchomienia drugiej linii metra, Wola stała się jedną z najpopularniejszych lokalizacji dla nowych inwestycji biurowych w stolicy. Kolejne obiekty wyrastają tu jak grzyby po deszczu, a ich ich deweloperzy prześcigają się w pomysłach na architekturę, wysokość czy technologie. Czy istnieje zagrożenie, że Wola zamieni się w kolejny Mordor?

REKLAMA

- Wyjście spółki Aviva z Mordoru jest przykładem tego, że dziś to pracownicy coraz częściej decydują o wyborze lokalizacji firmy, w której pracują – uważa Jarosław Pilch, Head of Tenant Representation, Savills.

Czy nie istnieje jednak zagrożenie, że warszawska Wola zamieni się w kolejny Mordor? - Na Woli nie powtórzy się sytuacja, z jaką mamy teraz do czynienia na Służewcu, bo skala projektów jest tu zupełnie inna. Mówimy o 1,1 mln mkw. biur w Mordorze wobec 300 tys. przy Rondzie Daszyńskiego. W tej drugiej lokalizacji jest jednak i metro, i tramwaj, i strefa płatnego parkowania – mówi Jarosław Pilch.

Wola biurami stoi

Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu, Skanska Property Poland, twierdzi, że Wola to naturalne przedłużenie centrum Warszawy i nigdy nie będzie drugim Mordorem. Skanska realizuje dziś dwa parki biznesowe na Woli, ale Kałużna podkreśla, że firma nie buduje biur, ale tworzy miejsca, bo tego oczekują dziś najemcy. - W czasach, kiedy każdy może pracować z innego miejsca, trzeba budować takie biura, które będą przyciągały pracowników. Ludzie nie chcą pracować tylko za biurkiem. Dużo czasu poświęciliśmy więc na to, jak wygląda przestrzeń wokół inwestycji. Zapewniamy przedszkola, miejsca do przygotowania posiłków - tłumaczy.

Skanska ma jeszcze wolne działki w Warszawie i chce kupować kolejne – w centrum i poza. - Do 2020 roku chcemy zrealizować blisko 0,5 mln mkw. powierzchni biur - zapowiada.

Także Peter Chatfield, Commercial Manager, Vastint Poland, twierdzi, że Wola to naturalny kierunek dla deweloperów biurowych. - Ma wszystkie argumenty, by realizować tu nowe inwestycje - wyjaśnia.

Rafał Mazurczak, członek zarządu, Echo Investment SA, zwraca uwagę na samą ulicę Grzybowską. Twierdzi, że będzie coraz bardziej zwracać się ku Woli. - Jest bardzo perspektywiczna, powstają tu ciekawe projekty. Samo Echo chce tu zrealizować Browary Warszawskie z 50 tys. mkw. biur i 50 tys. mkw. PUM - mówi.

Mordor wciąż atrakcyjny

Rafał Mazurczak nie ukrywa, że biurowy Służewiec ma swoje problemy - głównie komunikacyjne. To powoduje, że najemcy rezygnują z tej lokalizacji. Ale nie wszyscy. Zostają tacy, którym zależy na niższym czynszu. - Firmy reagują na niedogodności, np. wprowadzają elastyczny czas pracy. Dlatego my nie rezygnujemy ze Służewca - mówi. Jak zapowiada, Echo zamierza pozostać w tej lokalizacji. - Chcemy mieć ofertę dla różnorodnych klientów i planujemy tam kolejną inwestycję – przy ul. Beethovena i Witosa. W przyszłym roku powinniśmy ruszyć z inwestycją, w ramach której powstanie 18-40 tys. mkw. biur. Poziom czynszu będzie racjonalny – zapowiada.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA