PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Smart-City Ursus. Poznaj szczegóły projektu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 wrz 2014 16:52

Smart-City Ursus. Poznaj szczegóły projektu

Dzięki przyjętemu Miejscowemu Planowi Zagospodarowania Przestrzennego tereny o powierzchni 220 ha po byłych ZPC Ursus czeka w najbliższych latach zupełna metamorfoza. Realizację nowego Smart City w Ursusie, przy współpracy z samorządem, rozpocznie właściciel terenów CPD S.A. wraz ze spółką Unidevelopment S.A. należącą do grupy Unibep S.A.

REKLAMA

Prace nad przyjęciem Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) trwały blisko 8 lat. Dokument wszedł w życie 15 sierpnia 2014 roku. Jego przyjecie umożliwi samorządowi dzielnicy oraz wszystkim inwestorom posiadającym prawa własności do tego terenu rozpoczęcie procesu rewitalizacji.

- Boli nas to, że w Ursusnie nie ma już ciągników. Ale jak wiemy, wszystko się zmienia. Tym razem na dobre. Byliśmy świadkami transformacji, teraz będziemy świadkami zmian dzielnicy w przyjazną przestrzeń do życia - mówił Wiesław Krzemień, Burmistrz dzielnicy Ursus.

- Plany zagospodarowania przestrzennego są ważne nie tylko dla dewelopera, ale przede wszystkim dla mieszkańców. A to dlatego, że uchwalają to co dziać się będzie w przestrzeni publicznej, najważniejszej w kształtowaniu życia mieszkańców dzielnicy. Projekt w Ursusie jest bardzo ważny i traktuję go niezwykle emocjonalnie i poważnie - mówiła Elżbieta Wiczkowska, prezes CPD S.A

- Nie było jeszcze w Polsce, ani w Warszawie takiego dużego przedsięwzięcia jak rewitalizacja terenów w Ursusie. Mamy ogromną przyjemność brać udział w tym projekcie - mówił Jan Mikołuszko, Przewodniczący Rady Nadzorczej Unibep SA.

MPZP umożliwia rozpoczęcie rewitalizacji zdegradowanych terenów poprzemysłowych oraz uporządkowanie urbanistyczne około 220 hektarowego obszaru, stanowiącego 25 proc. powierzchni całej dzielnicy Ursus. Obecnie jest to teren o największym potencjale inwestycyjnym w m. st. Warszawa objęty jednorodnym planem zagospodarowania przestrzennego. Co więcej jest on oddalony zaledwie 9 km od ścisłego centrum stolicy i 5 min jazdy samochodem od lotniska Fryderyka Chopina. Posiada doskonałe i nowoczesne rozwiązania infrastrukturalne w zakresie komunikacji publicznej: szynowej oraz drogowej.

Przeczytaj więcej

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA