PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Smyk ma generalnego wykonawcę

  • Autor: propertynews.pl
  • 24 wrz 2014 10:05

Zabytkowy budynek dawnego Centralnego Domu Towarowego (SMYK) w Warszawie przebuduje Korporacja Budowlana Doraco.

REKLAMA

Zabytkowy budynek dawnego Centralnego Domu Towarowego (Smyk) będzie jedenastokondygnacyjnym obiektem o funkcji usługowo - handlowo - biurowej o łącznej powierzchni użytkowej prawie 30 000 mkw. Bryła budynku zaprojektowana zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi, harmonijnie wkomponuje się w otoczenie, uwzględniając kontekst historyczny, przestrzenny i funkcjonalny. Deweloperem jest Immobel - jeden z najważniejszych graczy na rynku mieszkaniowym i komercyjnym w Belgii i Luxemburgu. Generalne wykonawstwo powierzono Korporacji Budowlanej Doraco.

Przebudowywany i rozbudowywany Dom Towarowy Smyk (dawniej CDT - Centralny Dom Towarowy) mieści się w centrum Warszawy u zbiegu ulicy Kruczej, al. Jerozolimskich i Brackiej. Dzięki twórczej wizji uznanych architektów: Zbigniewa Ihnatowicza i Jerzego Romańskiego, wszedł do kanonu architektury europejskiego modernizmu. W latach pięćdziesiątych krytykowany był za brak spójności z obowiązującym nurtem socrealizmu. Obecnie stanowi wyzwanie dla architektów i wykonawców z uwagi m.in. na kontekst historyczny i wytyczne konserwatorskie.

Biurowiec będzie spełniał standardy dla biur klasy A+. Energooszczędne rozwiązania, m.in. w zakresie wentylacji i klimatyzacji znajdą swoje potwierdzenie w planowanym do uzyskania certyfikacie BREEAM na poziomie Excellent (wielokryterialny system oceny jakości budynków w aspekcie: jakość środowiska wewnętrznego, efektywność energetyczna, dostępność środków transportu miejskiego, materiały budowlane, zarządzanie eksploatacją budynku, gospodarka wodna i odpadami). Obiekt będzie posiadał wszelkie niezbędne rozwiązania dla osób niepełnosprawnych.

Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o. o. działa na rynku budowlano-inwestycyjnym od 1991 r. Podstawowym przedmiotem działalności korporacji jest świadczenie usług budowlano-montażowych na zasadzie generalnego wykonawstwa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • waldeq 2014-09-24 11:41:36
    Mam wrażenie że "urbanista" chyba przeoczył w notatce jednoznaczny zapis o USŁUGOWO-HANDLOWO-BIUROWYM charakterze budynku po rozbudowie i remoncie. Nie ma się co denerowować i szukać dowodów na bezradność i niekompetencje władz Warszawy (czyżby wpływ zbliżających się wyborów samorządowych?) tym bardziej że budynek CDT nawet w notatce jest opisany jako ZABYTKOWY a to powinno ochronić jego funkcjonalność handlową i przeznaczenie bo po to był kiedyś budowany. Trochę zaufania a przede wszystkim w przyszłości dokładności w czytaniu notatek.
  • urbanista 2014-09-24 10:42:28
    Z tej notatki wynika, że dawny dom towarowy, który znakomicie funkcjonował w śródmieściu - dostępny dla wszystkich, ostanie przebudowany na biurowiec, dostępny tylko dla niektórych... jeśli to prawda, to będzie kolejny dowód na bezradność i niekompetencję władz Warszawy w zarządzaniu miastem - przy pomocy decyzji o wz zamiast planów. A Immobelowi rekomenduję przebudowę domów towarowych na Ścianie Wschodniej centrum W-wy także na biurowce - to świetna lokalizacja i z pewnością zdążycie zanim powstanie tam plan miejscowy. A najemcy z tych domów przeniosą się do nowych galerii na Białołękę i do Wilanowa !

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA