PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spór o Teatr Żydowski: Budynek nie jest bezpieczny

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 cze 2016 16:01

Spór o Teatr Żydowski: Budynek nie jest bezpieczny Nowa koncepcja zagospodarowania Placu Grzybowskiego

Jak informowaliśmy 7 czerwca, Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wstrzymał wykonanie decyzji o wyłączeniu z użytkowania Teatru Żydowskiego. Właściciel nieruchomości, firma Ghelamco, w oficjalnym oświadczeniu wskazała jednak na duże ryzyko związane z dalszym funkcjonowaniem obiektu.

REKLAMA

- Dnia 30 maja 2016 r. firma Ghelamco Poland jako właściciel budynku otrzymała decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego (PINB), który nakazał natychmiast wyłączyć z użytkowania część budynku przy placu Grzybowskim zajmowaną przez Teatr Żydowski. Ta decyzja potwierdziła w pełni ekspertyzy bezpieczeństwa przeciwpożarowego, konstrukcji oraz instalacji, o których informowaliśmy już w marcu 2016 r. Na konieczność weryfikacji ekspertyz wskazywał sam Teatr Żydowski - pisze w oświadczeniu firma Ghelamco i TSKŻ.

Przypomnijmy, w marcu br. Ghelamco, właściciel obiektu przy pl. Grzybowskim 12/16 w Warszawie wezwał Teatr Żydowski do zaprzestania działalności. Motywował to złym stanem budynku i "obawą o zdrowie i życie ludzi".

- Po inspekcji PINB proces wydania decyzji trwał ponad miesiąc. Na wniosek Teatru Żydowskiego z piątku 3 czerwca, do sprawy odniósł się już w sobotę, 4 czerwca Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Jego postanowienie nie oznacza jednak, że problemy związane z bezpieczeństwem przeciwpożarowym w budynku zostały rozwiązane. WINB dopiero wstępnie zapoznał się z dokumentacją i będzie badał, czy zasadnym jest, że budynek grozi zawaleniem - pisze Ghelamco.

Jak dodają przedstawiciele dewelopera, Teatr dalej funkcjonując w lokalu łamie przepisy i naraża bezpieczeństwo, zdrowie i życie widzów oraz pracowników.

- W budynku nadal nie jest bezpiecznie. Wykazały to ekspertyzy i potwierdziła decyzja oraz inspekcja PINB. Postanowienie WINB jej nie unieważnia, po prostu jeszcze raz badana będzie kwestia, czy budek nie grozi zawaleniem, a WINB dopiero wstępnie zapoznał się z dokumentacją. Natomiast nikt nie kwestionuje, że ta część budynku nie spełnia elementarnych norm bezpieczeństwa przeciwpożarowego i nie zapewnia widzom w razie pożaru odpowiedniej ewakuacji. Stanowczo nie wyrażamy więc zgody na organizację w tej części budynku jakichkolwiek wydarzeń o charakterze publicznym do czasu usunięcia wszystkich nieprawidłowości oraz wypełnienia zaleceń Straży Pożarnej z 2011 roku, które do tej pory nie zostały zrealizowane pomimo braku zgody na ich wykonanie w późniejszym terminie - dodaje Ghelamco.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA