PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spór o Teatr Żydowski: Budynek nie jest bezpieczny

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 cze 2016 16:01

Spór o Teatr Żydowski: Budynek nie jest bezpieczny Nowa koncepcja zagospodarowania Placu Grzybowskiego

Jak informowaliśmy 7 czerwca, Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wstrzymał wykonanie decyzji o wyłączeniu z użytkowania Teatru Żydowskiego. Właściciel nieruchomości, firma Ghelamco, w oficjalnym oświadczeniu wskazała jednak na duże ryzyko związane z dalszym funkcjonowaniem obiektu.

REKLAMA

- Dnia 30 maja 2016 r. firma Ghelamco Poland jako właściciel budynku otrzymała decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego (PINB), który nakazał natychmiast wyłączyć z użytkowania część budynku przy placu Grzybowskim zajmowaną przez Teatr Żydowski. Ta decyzja potwierdziła w pełni ekspertyzy bezpieczeństwa przeciwpożarowego, konstrukcji oraz instalacji, o których informowaliśmy już w marcu 2016 r. Na konieczność weryfikacji ekspertyz wskazywał sam Teatr Żydowski - pisze w oświadczeniu firma Ghelamco i TSKŻ.

Przypomnijmy, w marcu br. Ghelamco, właściciel obiektu przy pl. Grzybowskim 12/16 w Warszawie wezwał Teatr Żydowski do zaprzestania działalności. Motywował to złym stanem budynku i "obawą o zdrowie i życie ludzi".

- Po inspekcji PINB proces wydania decyzji trwał ponad miesiąc. Na wniosek Teatru Żydowskiego z piątku 3 czerwca, do sprawy odniósł się już w sobotę, 4 czerwca Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Jego postanowienie nie oznacza jednak, że problemy związane z bezpieczeństwem przeciwpożarowym w budynku zostały rozwiązane. WINB dopiero wstępnie zapoznał się z dokumentacją i będzie badał, czy zasadnym jest, że budynek grozi zawaleniem - pisze Ghelamco.

Jak dodają przedstawiciele dewelopera, Teatr dalej funkcjonując w lokalu łamie przepisy i naraża bezpieczeństwo, zdrowie i życie widzów oraz pracowników.

- W budynku nadal nie jest bezpiecznie. Wykazały to ekspertyzy i potwierdziła decyzja oraz inspekcja PINB. Postanowienie WINB jej nie unieważnia, po prostu jeszcze raz badana będzie kwestia, czy budek nie grozi zawaleniem, a WINB dopiero wstępnie zapoznał się z dokumentacją. Natomiast nikt nie kwestionuje, że ta część budynku nie spełnia elementarnych norm bezpieczeństwa przeciwpożarowego i nie zapewnia widzom w razie pożaru odpowiedniej ewakuacji. Stanowczo nie wyrażamy więc zgody na organizację w tej części budynku jakichkolwiek wydarzeń o charakterze publicznym do czasu usunięcia wszystkich nieprawidłowości oraz wypełnienia zaleceń Straży Pożarnej z 2011 roku, które do tej pory nie zostały zrealizowane pomimo braku zgody na ich wykonanie w późniejszym terminie - dodaje Ghelamco.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA