PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spór wokół Srebrnej

  • Autor: PAP
  • 30 maj 2017 12:21

Spór wokół Srebrnej Fot. Shutterstock

To co PO opowiada na temat nieruchomości przy ul. Srebrnej należącej do władz Fundacji Lecha Kaczyńskiego to dramatyczna próba przykrycia afery ekshumacyjnej, która ciągle trwa; to wszystko bajki - podkreślił we wtorek wicemarszałek Sejmu, przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki.

REKLAMA

Rzecznik prasowy PO Jan Grabiec poinformował w poniedziałek, że Platforma składa wniosek do komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w stolicy o zbadanie sprawy nieruchomości, której właścicielem jest spółka Srebrna, a pośrednio jako członek władz Fundacji Lecha Kaczyńskiego prezes PiS Jarosław Kaczyński.

O tę sprawę pytany był w Radiowej Trójce Terlecki, który podkreślił, że posłowie PO "czepiają się różnych rzeczy, a tonący chwyta się brzytwy".

Zdaniem Terleckiego to, co mówi PO na temat tej nieruchomości "to wszystko są bajki. "Rzeczywiście były czasy, kiedy uwłaszczały się różne instytucje i różne firmy państwowe tyle, że od tego czasu tak liczne kontrole i badania tej sprawy się odbywały, że wyciąganie teraz tego jest niepoważne" - zaznaczył wicemarszałek Sejmu.

Działania PO przewodniczący klubu PiS nazwał "dramatyczną próbą przykrycia afery ekshumacyjnej, która ciągle trwa. "Posłowie Platformy, którzy się specjalizują w przykrywaniu poważnych kłopotów będą obchodzić wszystkie stacje radiowe i telewizyjne i opowiadać różne bajki" - podkreślił Terlecki.

Dodał, że "raz na rok, raz na dwa lata jakaś gazeta opisuje tę całą niesłychanie skomplikowaną sprawę", ale - jak mówił - "nie ma w tym nic, co byłoby jeszcze ukryte, czy podlegało jakimś dochodzeniom".

Wicemarszałek pytany był również, czego się spodziewa po pracach komisji weryfikacyjnej. "Mnie najbardziej sprawia satysfakcję to, że w tych aferach znajdzie się liczne grono bardzo wpływowych i bardzo liczących się prawników. To są kancelarie adwokackie, to są sędziowie, to są ludzie, którzy od lat działali na pograniczu prawa" - mówił Terlecki.

Na pytanie, czy PiS ma wolę polityczną rozwiązania spraw reprywatyzacyjnych tzw. "dużą ustawą" wicemarszałek odparł, że "to jest trudna sprawa". Dodał, że "są w klubie PiS posłowie, którzy się tym zajmują, czy przygotowują jakieś rozwiązania. Nie wiem czy coś z tego będzie, bo to jest tak trudne i społecznie skomplikowane" - zaznaczył Terlecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA