PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sprawa pawilonu Emilia wciąż nierozstrzygnięta

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 lut 2017 16:40

Sprawa pawilonu Emilia wciąż nierozstrzygnięta Planowany wieżowiec Griffina

- W związku z pojawiającymi się w mediach błędnymi doniesieniami dotyczącymi decyzji o wpisie pawilonu Emilia do rejestru zabytków, informujemy, że Generalny Konserwator Zabytków nie unieważnił decyzji Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o uznaniu Emilii za zabytek, a jedynie ją uchylił i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania - pisze w komunikacie Ministerstwo Kultury.

REKLAMA

Powodem tego działania były istotne uchybienia postępowania prowadzonego przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

- Ponieważ nie doszło do skutecznego wpisu do rejestru zabytków, nie było też wykreślenia. Mając na względzie, że decyzja Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nie była ostateczna i obiekt nie został wpisany skutecznie do rejestru, Generalny Konserwator nie mógł go z tego rejestru wykreślić - informuje w komunikacie ministerstwo.

W tym momencie trwa rozbiórka pawilonu. To efekt porozumienia, do jakiego Griffin doszedł wraz z władzami Warszawy. Budynek zostanie przeniesiony w nowe miejsce. Montaż Nowej Emilii rozpocznie się w przyszłym roku i zakończy się w 2018.

Przypomnijmy, Griffin Real Estate w miejscu Pawilonu Emilia w Warszawie planował budowę nowego wieżowca. Według dotychczasowych planów spółki, na działce, którą obecnie zajmuje pawilon Emilia, ma powstać wieżowiec o powierzchni najmu ok. 35 tys. mkw. Wydane warunki zabudowy dopuszczają powstanie obiektu o wysokości do 196 metrów. Griffin pozyskał już list intencyjny na znaczącą część powierzchni. Oficjalnie nazwa najemcy nie jest podawana.

Losy inwestycji już od początku były burzliwe. 18 września 2012 roku, kilka godzin po przelaniu na konto Ministerstwa Skarbu 115 mln złotych, konserwator zabytków wpisał pawilon na ewidencję zabytków. Ostatecznie budynek został z niej usunięty, a Griffin przystąpił do przygotowania inwestycji. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA