PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sprostać potrzebom najemców

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 cze 2015 13:14

Dynamiczny rozwój polskiego rynku nieruchomości komercyjnych stawia przed wszystkimi podmiotami działającymi w branży nowe wyzwania. Jednym z nich jest zapewnienie najemcom jak najlepszych warunków funkcjonowania za jak najniższą cenę - tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Jacek Łukaszewski, prezes zarządu Schneider Electric.

REKLAMA

- Rynek nieruchomości komercyjnych przeżywa okres szybkiego rozwoju. Dzięki nowym projektom z sektora SSC i BPO rośnie zapotrzebowanie na nieruchomości w całej Polsce. Dlatego we wszystkich głównych aglomeracjach realizowane są nowe inwestycje - tłumaczy Jacek Łukaszewski

Walka o najemców staje się wielopłaszczyznowa. Deweloperzy muszą nie tylko zapewnić jak najniższe stawki czynszów, ale również jak najlepsze warunki funkcjonowania. Nie zmienia to faktu, że w Polsce powstają budynki spełniające najbardziej wyśrubowane, międzynarodowe normy.

- Nie mamy powodów, by się wstydzić. Nowe biurowce powstające w całym kraju są na poziomie najnowocześniejszych budynków na świecie. Dzieje się tak, bowiem wymagania najemców są takie same na całym świecie. Po drugie prawie wszystkie nowe budynki zdobywają certyfikaty BREEAM i LEED, a to wymaga wysokich standardów technologicznych - dodaje.

Stąd kluczowe staje się zapewnienie jak najbardziej wydajnych i oszczędnych rozwiązań technologicznych. - Współczesne budynki charakteryzują się wyższym zużyciem energii niż te budowane jeszcze kilka lat temu. Całkiem niedawno klimatyzacja była towarem luksusowym, dziś jest powszechna. Rosną potrzeby najemców i biurowce muszą posiadać większą liczbę instalacji. Z drugiej strony wszyscy chcą wydawać jak najmniej - komentuje prezes Schneider.

By to osiągnąć niezbędne są nowoczesne technologie i innowacyjne systemy zarządzania budynkami. - Dzięki temu możemy dostarczać tylko tyle energii, by zapewnić określony poziom komfortu - dodaje.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA