PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Start-upowe święto

  • Autor: PAP
  • 25 sie 2017 17:05

Start-upowe święto Fot. Fotolia

Wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak oraz prezes PARP Patrycja Klarecka otworzyli największą letnią imprezę dla start-upów – Start-up Summer Camp - poinformowało w piątek Ministerstwo Rozwoju.

REKLAMA

Według resortu wydarzenie jest "unikatową okazją do tego, aby przedstawiciele start-upów wspartych w ramach pilotażu Platform Startowych, finansowanego ze środków Programu Polska Wschodnia (POPW), spotkali się w jednym miejscu".

"Uczestników pilotażu wybraliśmy spośród blisko 2,5 tysiąca pomysłodawców, którzy zgłosili się do Platform w zaledwie kilka miesięcy. Takie zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Cieszy mnie, że udało nam się uruchomić tak ogromny potencjał kreatywności i przedsiębiorczego myślenia wśród młodych ludzi w kraju i z zagranicy. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że oferta Platform odpowiedziała na istotne zapotrzebowanie" - powiedział, cytowany w komunikacie MR, wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Wiceszef resortu rozwoju - jak czytamy - podkreślił również sukces pilotażu i zapowiedział jego kontynuację: "W Polsce nie ma drugiej inicjatywy, która tak kompleksowo wspiera innowacyjne pomysły biznesowe na tak wczesnym etapie ich rozwoju. Dlatego będziemy chcieli kontynuować program Platform Startowych. Chcielibyśmy, żeby kolejny konkurs na wyłonienie Platform startowych został ogłoszony już w I kwartale 2018 r., po uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej. Naszą intencją jest uruchomienie kolejnej edycji programów inkubacyjnych jeszcze przed wakacjami 2018 r."

MR wyjaśniło, że w ramach pilotażu projektu "Platformy Startowe dla nowych pomysłów" wspierane są zupełnie nowe innowacyjne przedsięwzięcia biznesowe typu start-up. To oferta skierowana do młodych osób z całej Polski i z zagranicy, które chcą założyć i z sukcesem prowadzić swoją firmę w makroregionie oraz rozwijać jej działalność na rynku krajowym i zagranicznych.

"Alokacja dla pilotażu poddziałania 1.1. POPW wyniosła 20 mln euro. Z puli niemal 2,5 tysięcy złożonych aplikacji wybrano 210 najbardziej innowacyjnych i najlepiej rokujących biznesowo pomysłów, które zostały objęte inkubacją. Aż 199 z nich pomyślnie zakończyło ten proces i dalej rozwija swoją działalność, w części dzięki dotacji z Programu Polska Wschodnia. Każdy ze start-upów ma szansę uzyskać nawet 800 tys. zł dofinansowania. Szacujemy, że do końca 2017 r. takim wsparciem zostanie objętych łącznie ok. 100 start-upów" - podało MR.

Jak poinformował resort, Summer Camp potrwa dwa dni, podczas których praktycy, innowatorzy oraz zaproszeni goście mają motywować, udzielać wsparcia, uczyć i inspirować. "Wśród zaproszonych gości znaleźli się, m.in. Jonathan MacDonald, doradca i właściciel Thought Expansion Network, a także przedstawiciele polskich i zagranicznych start-upów, funduszy venture capital oraz inwestorzy, z którymi młodzi przedsiębiorcy będą mogli się spotkać i porozmawiać o wsparciu swojego biznesu" - podało ministerstwo. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA