PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Startuje kolejny etap budowy Górnośląskiego Parku Przemysłowego

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 lut 2013 15:25

Startuje kolejny etap budowy Górnośląskiego Parku Przemysłowego

- W perspektywie najbliższego tygodnia zostanie podpisana umowa z generalnym wykonawcą na budowę drugiego budynku w ramach Górnośląskiego Parku Przemysłowego - powiedział w rozmowie z Propertynews.pl Mirosław Czarnik, Prezes Zarządu GPP.

REKLAMA

Górnośląski Park Przemysłowy ma już wydane pozwolenie na budowę obiektu. Zgodnie z planem jego realizacja może potrwać od 16 do 18 miesięcy. - Prawdopodobnie budowa zakończy się w II kwartale 2014 roku - powiedział Mirosław Czarnik.

Biurowiec powstanie tuż obok już istniejącego budynku należącego do GPP. Powierzchnia użytkowa czterokondygnacyjnego obiektu wyniesie około 8 tys. mkw. W budynku mają również powstać lokale usługowe. Obiekt powstaje zgodnie ze standardami certyfikatu BREEAM.

Finansowanie inwestycji pochodzi wyłącznie ze środków własnych GPP.

W tym momencie pierwszy z budynków w ramach GPP wynajęty jest w około 80 proc. - Spodziewamy się podpisania kolejnych umów najmu. W najbliższym czasie stopień komercjalizacji może wzrosnąć nawet to 90 proc. - mówi prezes Czarnik. - Jeśli chodzi o nową inwestycję, spotykamy się również z dużym zainteresowaniem najemców, szczególnie firm inżynierskich - dodał.

Pierwszy z budynków jest o krok od uzyskania certyfikatu BREEAM. Zastosowano w nim m.in. technologie, które powodują oszczędności w eksploatacji budynku rzędu 50 proc.

W ramach kompleksu Górnośląskiego Parku Przemysłowego mogą powstać 4 biurowce. Zgodnie z planem ostatni z obiektów powstanie w ciągu 5 lat. Łączna powierzchnia kompleksu wyniesie 32 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA