PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Startuje przebudowa dworca PKP w Jaworzynie Śląskiej

  • Autor: PAP
  • 24 lut 2014 13:38

Około 6. mln zł ma kosztować przebudowa dworca kolejowego w Jaworzynie Śląskiej. Polskie Koleje Państwowe SA podpisały umowę z wykonawcą inwestycji.

REKLAMA

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy PKP SA we Wrocławiu Bartłomiej Sarna, pierwsze prace budowlane na dworcu w Jaworzynie Śląskiej ruszą do końca marca 2014 roku.

- Inwestycja swoim zasięgiem obejmie dworzec i plac dworcowy. Odnowiona zostanie elewacja dworca, która zyska również nową iluminację. Gruntownej modernizacji zostanie poddana część związana z obsługą podróżnych. Natomiast w holu, pełniącym funkcję poczekalni, wymienione zostaną posadzki, pomalowane ściany, pojawi się nowe oświetlenie, a także nowe ławki i kosze na śmieci - wymienił Sarna.

Dworzec zostanie też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W posadzce pojawią się specjalne linie, które ułatwią poruszanie się osobom niedowidzącym. Przy wejściu do poczekalni zainstalowana ma zostać tablica informacyjna w języku Braille`a. Z poziomu tunelu do holu, w którym będzie poczekalnia, podróżni będą mogli dostać się windą.

Przebudowane zostaną także pozostałe pomieszczenia w budynku. Znajdą się w nich biura, a także lokale, w których będzie Ośrodek Pomocy Społecznej i pogotowie ratunkowe. Na dworcu znajdzie się również kilka pomieszczeń komercyjnych.

- Dzięki modernizacji znacznie poprawi się stan techniczny budynku. Planowana jest wymiana części stropów, dachu i wszystkich instalacji, a także stolarki okiennej i drzwiowej. Poprzez montaż nowoczesnego systemu monitoringu zwiększy się bezpieczeństwo na dworcu i w jego bezpośrednim otoczeniu - podkreślił Sarna.

Nowy wygląd ma zyskać też plac przed dworcem. Zieleń ma być uporządkowana, a chodniki - wymienione. W pobliżu budynku pojawią się m.in. nowe ławki, oświetlenie oraz stojaki na rowery. Wykonawca wymieni również nawierzchnię parkingu.

Przebudowa dworca w Jaworzynie Śląskiej będzie finansowana z budżetu państwa oraz ze środków własnych PKP SA.

Na Dolnym Śląsku dobiega końca przebudowa dworca w Legnicy. Latem zakończą się również prace modernizacyjne na dworcu w Brzegu Dolnym, a do końca marca tego roku ruszy jeszcze przebudowa dworca w Obornikach Śląskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA