PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Strabag Real Estate otworzył przedstawicielstwo w Warszawie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 gru 2014 16:30

Strabag Real Estate otworzył przedstawicielstwo w Warszawie

Spółka Strabag Real Estate GmbH (SRE) uruchomiła swoje przedstawicielstwo w Warszawie. Firma powołała w Polsce grupę ekspertów odpowiedzialnych za nadzór i realizację projektu biurowo-handlowego Astoria oraz rozwój działalności deweloperskiej na polskim rynku.

REKLAMA

- Projekt Astoria będzie dowodem naszych kompetencji na rynku nieruchomości i wielu lat doświadczeń zdobytych w całej Europie - powiedział Erol Milo, Project Manager Astoria.

Dyrektor Zarządzający SRE, Thomas Hohwieler, dodaje: - Jesteśmy przekonani, że w przyszłości Polska może stać się jednym z kluczowych rynków dla Strabag Real Estate.

Budynek biurowo-handlowy o powierzchni całkowitej 28 tys. mkw. powstaje w centrum stolicy, przy ul. Przeskok 2. Astoria będzie liczyć 10 pięter i 2 poziomy garażu podziemnego dla blisko 100 aut. Zakończenie inwestycji o wartości 75 mln euro zaplanowano na pierwsze półrocze 2016 r.
Budynek oferować będzie najemcom nowoczesne wyposażenie oraz elastyczne i różnorodne sposoby wykorzystania powierzchni biurowych,
w zależności od potrzeb. Dzięki oświetleniu LED i systemowi stropów aktywnych do regulacji temperatury pomieszczeń (CCT) koszty eksploatacji Astorii będą znacznie niższe względem mniej nowoczesnych nieruchomości. SRE realizuje inwestycję zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i wymogami złotej certyfikacji LEED.

Projekt architektoniczny Astorii został opracowany przez projektantów Epstein. Generalnym Wykonawcą inwestycji jest Strabag Sp. z o.o.

SRE jako część Strabag SE, europejskiego koncernu technologicznego z branży budowlanej, lidera w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii z silnym kapitałem własnym, jest jedną z czołowych spółek deweloperskich w Niemczech. SRE oferuje kompleksowy zakres usług, poczynając od przygotowania koncepcji i planowania projektu, poprzez realizację, aż do wynajmu i sprzedaży. Spółka powstała w 1965 roku i od tego czasu ma już w swoim portfolio inwestycje o całkowitej wartości ponad 5,9 mld euro. SRE zrealizował tak prestiżowe i wielokrotnie nagradzane projekty, jak MILANEO w Stuttgarcie (zdobywca nagrody „Best Futura Mega Project" na MIPIM 2013), czy Tańczące Wieże w Hamburgu (zdobywca nagrody MIPIM-, immobilienmanager i FIABCI-AWARD w 2014 roku).

Na arenie międzynarodowej Spółka jest aktywna w Austrii, Szwecji i Europie Środkowo-Wschodniej, realizując takie inwestycje, jak m.in. ekskluzywny projekt mieszkaniowy w Szwecji - Stockholm Continental Living.

Siedziba główna SRE mieści się w Kolonii, natomiast poza Warszawą, przedstawicielstwa SRE zlokalizowane w: Berlinie, Dusseldorfie, Frankfurcie, Freibourgu, Hamburgu, Hanowerze, Kolonii, Monachium, Stuttgardzie i Wiedniu. Ponadto SRE jest także odpowiedzialny za rozwój projektu w Sztokholmie poprzez biuro projektowe Strabag Projectutveckling AB.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA