PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Stworzenie stanowiska pracy to za mało. Architekci projektują dziś przestrzenie do pracy

  • Autor: propertynews.pl
  • 17 wrz 2014 11:59

Dominujący trend w planowaniu efektywnej przestrzeni biurowej opiera się na człowieku, na jego potrzebach, zadaniach, na jego funkcjach. Przede wszystkim na stworzeniu, nie tyle miejsca czy stanowiska do pracy, co przestrzeni do pracy, która będzie sprzyjała wykonywanym przez niego obowiązkom - mówi w rozmowie z portalem Propertynews.pl Małgorzata Grzyb, główny projektant, dyr. działu architektury w firmie Martela.

REKLAMA

To jak dziś wyglądają biura jest odzwierciedleniem najnowszych trendów w planowaniu przestrzeni biurowej. Rozwój nowoczesnych technologii mobilnych, wejście na rynek pracy pokolenia Y i stale rosnące wymagania inwestorów zmieniły podejście do projektowania przestrzeni biurowej.

- Dominujący trend w planowaniu efektywnej przestrzeni biurowej opiera się na człowieku, na jego potrzebach, zadaniach, na jego funkcjach. Przede wszystkim na stworzeniu, nie tyle miejsca czy stanowiska do pracy, co przestrzeni do pracy, która będzie sprzyjała wykonywanym przez niego obowiązkom. Dlatego architekci projektują obecnie wnętrza, tak aby człowiek czuł się w nich komfortowo i najefektywniej pracował - mówi w rozmowie z portalem Propertynews.pl Małgorzata Grzyb, główny projektant, dyrektor działu architektury w firmie Martela.

Coraz częściej architekci uwzględniają w projektach koncepcję activity based office - przestrzeni, w której znajdują się różne miejsca do pracy, o zróżnicowanym charakterze, takie jak np. sale konferencyjne czy miejsce nieformalnych spotkań, które mają sprzyjać interakcji i współpracy.

Nowe trendy w tworzeniu przyjaznej i efektywnej przestrzeni biurowej będą omawiane szerzej podczas konferencji Property Forum, która odbędzie się 22 i 23 września br. w warszawskim hotelu Sheraton.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • inż. Grażyna Pisarczyk 2014-09-17 22:15:14
    Gratuluję pani dyrektor. Zazdroszczę ludziom pracującym w takich przestrzeniach biurowych. Rewelacyjny innowacyjny pomysł. Jego realizacja świadczy o dużym zaangażowaniu dyrekcji w tworzenie jak najlepszych warunków pracy dla ludzi a efektem tego jest identyfikowanie się zespołu z firmą co jest korzystne dla pracowników i pracodawcy. Z niecierpliwością czekam na konferencję i możliwość szerszego zapoznania się z tym tematem
  • do_Artur@go2.pl 2014-09-17 21:34:35
    Trzeba czym prędzej przestawić się na nowe tory. Wiele przedsiębiorców nie dostrzega jeszcze rangi problemu budowania warunków pracy ZESPOŁU pracowników. Obecnie coraz mniej jest zadań, które może zrealizować nawet genialna jednostka - większość dużych projektów prowadzona jest przez precyzyjnie dobierane zgrane zespoły specjalistów. Ci jednak często zamknięci są w średniowiecznych gabinecikach. Najwyższy czas na zmiany !

    Bardzo rzeczowy wywiad - dziękuję :-)

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA