PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sukces tkwi w detalach. Zobacz przestrzeń biura MWH Meble

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 03 paź 2017 12:51

Sukces tkwi w detalach. Zobacz przestrzeń biura MWH Meble Realizacja wnętrza biurowego autorstwa wadowickiej pracowni architektonicznej FAAR architekci (fot. mat. pras.)

W Strefie Aktywności Gospodarczej Małopolski Zachodniej w Zatorze powstała realizacja wnętrza biurowego MWH Meble autorstwa wadowickiej pracowni architektonicznej FAAR architekci. Projekt w szczególny sposób inspirowany logotypem inwestora jest odpowiedzią na współczesne trendy planowania przestrzeni biurowych.

REKLAMA

W standardy projektowania przestrzeni biurowych wpisały się już reguły odpowiedniego planowania układu pomieszczeń w budynku wraz z wyposażeniem wnętrz, wspierającym kreatywność i efektywność pracy ich użytkowników. Zadaniem architektów zajmujących się kształtowaniem powierzchni biurowych jest stworzenie przestrzeni przyjaznych, komfortowych i w odpowiedni sposób regulujących codzienny rytm obowiązków pracowników.

– Coraz więcej naszych klientów decyduje się jednak na unikalne projekty wnętrz w oparciu o specyfikę branży, ofertę firmy, koncepcje wspierające wizerunek na rynku. Funkcjonalność i użytkowość to jedno. Obecnie architekt projektujący dla biznesu musi jednak brać pod uwagę także cele marketingowe swojego klienta – mówi Krzysztof Faber, główny architekt z pracowni architektonicznej FAAR architekci. W Strefie Aktywności Gospodarczej Małopolski Zachodniej w Zatorze ukończono właśnie jedną z realizacji biurowych (MWH Meble) projektu wadowickiej pracowni, która jest doskonałym przykładem obecnie panujących trendów.

Surowy beton, drewno i kolor

– Pierwszą bezpośrednią inspiracją, a zarazem głównym wyznacznikiem do projektu wnętrza była działalność firmy, czyli branża meblowa. Dodatkowo w specyficznym sektorze, bo w hotelarstwie, gdzie jakość, a szczególnie na rynku niemieckim jest bardzo istotna – tłumaczy Krzysztof Faber. I dodaje: – Naszym założeniem było stworzenie przestrzennej wizytówki w nowoczesnym i aktualnym wydaniu.

Projekt wnętrza dla producenta meblowego objął strefę wejścia, a w tym recepcję wraz z szeroką ladą i zapleczem, klatkę schodową, pomieszczenia biurowe na piętrze, kuchnię wraz z miejscem do odpoczynku i spożywania posiłków oraz sanitariaty, przystosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wśród zastosowanych materiałów dominuje surowy beton kontrastujący z drewnianą okładziną i eleganckimi płytkami na podłodze.

– Pomysł na odsłonięty beton miał stać się przeciwwagą do wprowadzonego do całości intensywnego koloru żółtego, zaczerpniętego z logotypu firmy – mówi architekt. Kontrastowe kolory i struktury wprowadzono także do pozostałych pomieszczeń, np. firmowej kuchni.

Drugą ważną inspiracją dla architekta stało się wspomniane już charakterystyczne logo firmy meblowej. – Podeszliśmy do tematu strategicznie, ponieważ konstrukcja lady stojącej w recepcji, gdzie pracownicy witają potencjalnych klientów, odnosi się do bryły funkcjonującej właśnie w logotypie firmy – tłumaczy projektant.

Innym ciekawym akcentem podkreślającym tym razem zasięg działalności inwestora, stały się trzy zegary wiszące na ścianie tuż za ladą, odmierzające czas w różnych strefach czasowych na świecie. To również dzięki zastosowanym w projekcie unikalnym detalom, architekt miał za zadanie uzyskać efekt spójnej wizerunkowo, a zarazem funkcjonalnej przestrzeni biurowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA