PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sukces tkwi w detalach. Zobacz przestrzeń biura MWH Meble

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 03 paź 2017 12:51

Sukces tkwi w detalach. Zobacz przestrzeń biura MWH Meble Realizacja wnętrza biurowego autorstwa wadowickiej pracowni architektonicznej FAAR architekci (fot. mat. pras.)

W Strefie Aktywności Gospodarczej Małopolski Zachodniej w Zatorze powstała realizacja wnętrza biurowego MWH Meble autorstwa wadowickiej pracowni architektonicznej FAAR architekci. Projekt w szczególny sposób inspirowany logotypem inwestora jest odpowiedzią na współczesne trendy planowania przestrzeni biurowych.

REKLAMA

W standardy projektowania przestrzeni biurowych wpisały się już reguły odpowiedniego planowania układu pomieszczeń w budynku wraz z wyposażeniem wnętrz, wspierającym kreatywność i efektywność pracy ich użytkowników. Zadaniem architektów zajmujących się kształtowaniem powierzchni biurowych jest stworzenie przestrzeni przyjaznych, komfortowych i w odpowiedni sposób regulujących codzienny rytm obowiązków pracowników.

– Coraz więcej naszych klientów decyduje się jednak na unikalne projekty wnętrz w oparciu o specyfikę branży, ofertę firmy, koncepcje wspierające wizerunek na rynku. Funkcjonalność i użytkowość to jedno. Obecnie architekt projektujący dla biznesu musi jednak brać pod uwagę także cele marketingowe swojego klienta – mówi Krzysztof Faber, główny architekt z pracowni architektonicznej FAAR architekci. W Strefie Aktywności Gospodarczej Małopolski Zachodniej w Zatorze ukończono właśnie jedną z realizacji biurowych (MWH Meble) projektu wadowickiej pracowni, która jest doskonałym przykładem obecnie panujących trendów.

Surowy beton, drewno i kolor

– Pierwszą bezpośrednią inspiracją, a zarazem głównym wyznacznikiem do projektu wnętrza była działalność firmy, czyli branża meblowa. Dodatkowo w specyficznym sektorze, bo w hotelarstwie, gdzie jakość, a szczególnie na rynku niemieckim jest bardzo istotna – tłumaczy Krzysztof Faber. I dodaje: – Naszym założeniem było stworzenie przestrzennej wizytówki w nowoczesnym i aktualnym wydaniu.

Projekt wnętrza dla producenta meblowego objął strefę wejścia, a w tym recepcję wraz z szeroką ladą i zapleczem, klatkę schodową, pomieszczenia biurowe na piętrze, kuchnię wraz z miejscem do odpoczynku i spożywania posiłków oraz sanitariaty, przystosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wśród zastosowanych materiałów dominuje surowy beton kontrastujący z drewnianą okładziną i eleganckimi płytkami na podłodze.

– Pomysł na odsłonięty beton miał stać się przeciwwagą do wprowadzonego do całości intensywnego koloru żółtego, zaczerpniętego z logotypu firmy – mówi architekt. Kontrastowe kolory i struktury wprowadzono także do pozostałych pomieszczeń, np. firmowej kuchni.

Drugą ważną inspiracją dla architekta stało się wspomniane już charakterystyczne logo firmy meblowej. – Podeszliśmy do tematu strategicznie, ponieważ konstrukcja lady stojącej w recepcji, gdzie pracownicy witają potencjalnych klientów, odnosi się do bryły funkcjonującej właśnie w logotypie firmy – tłumaczy projektant.

Innym ciekawym akcentem podkreślającym tym razem zasięg działalności inwestora, stały się trzy zegary wiszące na ścianie tuż za ladą, odmierzające czas w różnych strefach czasowych na świecie. To również dzięki zastosowanym w projekcie unikalnym detalom, architekt miał za zadanie uzyskać efekt spójnej wizerunkowo, a zarazem funkcjonalnej przestrzeni biurowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA