PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Szczecin: Powstają powierzchnie biurowe, ale liczba pracujących w tym sektorze wciąż niewielka

  • Autor: PAP
  • 29 kwi 2014 09:01

Po upadku stoczni w szczecińskiej gospodarce powstała luka, którą trudno wypełnić. - Władze miasta próbują ukierunkować Szczecin na usługi w rodzaju obsługi księgowej firm czy prowadzenia biur, ale to się nie do końca udaje - ocenia socjolog z Uniwersytetu Szczecińskiego dr Maciej Kowalewski.

REKLAMA

- Powstają wprawdzie nowe powierzchnie biurowe, ale liczba osób pracujących w tym sektorze nie ma dużego udziału w ogólnej liczbie zatrudnienia - ocenia dr Kowalewski.

Jego zdaniem Szczecinowi mimo podejmowanych prób nie udało się także zrobić z miasta ośrodka innowacyjnej gospodarki. - Szczecin przestał być miastem przemysłowym, ale nie znalazł jeszcze pomysłu na siebie - dodaje Kowalewski.

Głównym problemem stolicy Zachodniego Pomorza wydaje się być bezrobocie, które - jak wynika z danych GUS - w lutym br. wynosiło 11,2 proc. - Brak perspektyw w znalezieniu pracy to główny powód masowej migracji młodych szczecinian do większych polskich miast i krajów Europy Zachodniej - uważa ekspert.

Szczecin ma jednak geograficzne atuty. - Duże znaczenie dla miasta miało wejście Polski do strefy Schengen. Daje to w zasadzie bezproblemową dostępność do Berlina, który przez swoje porty lotnicze oddziałuje na Szczecin. Trwają prace nad elektryfikacją linii kolejowej, dzięki czemu za 2-3 lata prawdopodobnie będzie można z centrum Szczecina dostać się w ciągu 100 minut do nowego międzynarodowego portu lotniczego w Berlinie. Niewiele miast w Polsce ma tego typu sytuację - mówi kierownik Katedry Badań Miast i Regionów Uniwersytetu Szczecińskiego prof. Marek Dutkowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA