PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tétris przetestował, firmy doceniły

  • Autor: propertynews.pl
  • 24 paź 2017 08:14

Open Book jest transparentnym rozliczeniem kosztów realizacji danego projektu, gdzie każdy z uczestników procesu ma wgląd w koszty poszczególnych etapów. Praca na otwartych księgach polega na tym, że jedynym kosztem, poza kosztami bezpośrednimi danego projektu, jest z góry określona marża generalnego wykonawcy - tłumaczy Tomasz Spalik, dyrektor ds. rozwoju biznesu Tétris.

REKLAMA

Głównymi zaletami pracy na otwartych księgach jest brak negatywnych emocji na styku generalny wykonawca i inwestor, gdyż mamy wcześniej z góry ustalona marżę, która została przez wszystkie strony zaakceptowana. Kolejną zaletą jest to, że odpowiedzialność wynikająca z połączenia procesów Design&Build i Open Book jest po stronie wykonawcy - wylicza Tomasz Spalik, dyrektor ds. rozwoju biznesu Tétris.

Jak dodaje jednym z ważniejszych czynników przy realizacjach projektów jest czynnik czasu. - Praca na otwartych księgach jest dużo szybsza i dużo sprawniejsza. Z doświadczenia wiem, że na zrealizowanych projektach potrafimy zaoszczędzić do 25 proc. czasu - mówi Tomasz Spalik.

Praca na otwartych księgach wymaga zarówno od strony inwestora jak i wykonawcy wzajemnego zaufania. - Jako prekursorzy tego rozwiązania na polskim rynku na początku widzieliśmy w oczach naszych klientów niezrozumienie, jednak w chwili kiedy zrealizowaliśmy projekty, odbiorcy mogli stwierdzić, że te rozwiązania przynoszą namacalne oszczędności. Stąd decyzja, aby przenosić to rozwiązanie na pozostałe nasze projekty - mówi Tomasz Spalik, dyrektor ds. rozwoju biznesu Tétris.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA