PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tétris wskazuje drogę do oszczędności

  • Autor: propertynews.pl
  • 17 paź 2017 08:00

Jednym z ciekawych elementów rozwiązania Open Book jest to, że dla droższego wyposażenie biura, np. pakietu powyżej 200 tys. zł, jest przedstawionych kilka ofert z naszą rekomendacją. Klient aktywnie uczestniczy w procesie tworzenia, mając w trakcie pracy mini przetargi i może decydować o wyborze jakości, producenta, jak i dostawcy. Wtedy tworzymy cenę maksymalną - mówi Maciej Duda, dyrektor operacyjny firmy Tétris.

REKLAMA

- Open Book jest jedną z części mechanizmów rozliczenia, jakie proponujemy klientowi. Najlepszy efekt osiągany jest wtedy, gdy projekt realizowany jest w systemie Design&Build czyli firma zapewnia jednocześnie projekt i jego wykonanie. Open Book pokazuje marże, jaką firma Tétris otrzymuje od klienta za wykonywana pracę, także wszystkie faktury i dokumenty, jako realizacja kosztów czy usług, są transparentne dla klienta - mówi o zaletach systemu Open Book Maciej Duda, dyrektor operacyjny firmy Tétris.

W systemie D&B można zaoszczędzić czas, ponieważ produkcja rozpoczyna się zanim jeszcze są gotowe projekty wykonawcze. Dzięki temu można oszczędzić kilka do kilkunastu tygodni.  

- Open Book gwarantuje też to, że wszystkie swoje rabaty i apanaże, które dzięki wieloletniej współpracy otrzymujemy od naszych stałych dostawców, możemy przekazać naszemu klientowi. W trakcie trwania prac pojawia się value engineering - proces, który dopasowuje się do budżetu, bo rzadko zdarza się, aby cena maksymalna, którą przedstawimy, była zgodna z budżetem klienta. Wtedy pracujemy nad tym, aby pozostawić funkcjonalność biura na tym samym poziomie i żeby wizualna część biura też był atrakcyjna i nie różniła się wiele od pierwotnej koncepcji. Oszczędności wynikające z Open Book z projektów, które zrealizowaliśmy notujemy oszczędności w stosunku do ustalonej ceny, rzędu od 10 do 15 proc. tak, że warto stosować tego typu narzędzia - podkreśla Maciej Duda.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - RD BUD

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA