PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tadeusz Kościński: Polska może przejąć schedę po londyńskim City

  • Autor: propertynews.pl
  • 25 paź 2017 11:42

Tadeusz Kościński: Polska może przejąć schedę po londyńskim City Tadeusz Kościński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju

Mając na względzie rosnący poziom umiejętności i wiedzy pracowników, Polska może stać się idealnym następcą Wielkiej Brytanii i przejąć schedę po londyńskim City - uważa Tadeusz Kościński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

REKLAMA

Czy Warszawa ma szansę stać się jednym z głównych centrów finansowych Europy?

Warszawa, już teraz jest największym centrum finansowym w regionie, a także liczącym się centrum w Europie. Nasza stolica znajduje się w ścisłej czołówce europejskich miast postrzeganych przez inwestorów jako atrakcyjna lokalizacja dla przyszłej ekspansji firm. Wśród głównych zalet Warszawy, jak i całej Polski, muszę wymienić przede wszystkim Polaków – pracowników. I wcale nie chodzi mi tu o relatywnie niskie płace, gdyż wynagrodzenia bardzo dynamicznie rosną, ale o wysokie kwalifikacje i jakość kapitału ludzkiego. Jako społeczeństwo możemy pochwalić się wysokim poziomem wykształcenia, znajomością języków obcych oraz imponującym zapleczem akademickim.

Podejmujemy skuteczne działania, aby zatrzymać studentów w Polsce. Stwarzamy im możliwości rozwoju naukowego i zawodowego tutaj na miejscu. Jaki jest efekt naszych działań? Otóż, odsetek Polaków rozważających wyjazd za granicę w celach zarobkowych jest najniższy od czasu wstąpienia do Unii Europejskiej, a saldo migracji zostało właśnie odwrócone – więcej Polaków wraca do kraju, niż z niego wyjeżdża.

Naszym równie ważnym atutem jest produktywność pracy. Pomiędzy 2006 a 2016 rokiem wartość dodana brutto (GVA) w sektorze finansowym w Warszawie przyrosła o 123%, najwyżej spośród czołowych europejskich stolic. Pod względem wzrostu PKB w ostatnich latach Warszawa zajmuje drugie miejsce w Europie za Dublinem.

Inwestorzy zauważają ciągłą poprawę efektywności i decydują się na relokację do Polski coraz bardziej zaawansowanych procesów biznesowych. Niewątpliwym atutem Warszawy jest też dostępność powierzchni biurowych oraz terenów inwestycyjnych do zagospodarowania. Prognozuje się, że w kolejnych pięciu latach Warszawa będzie jednym z trzech najszybciej rozwijających się rynków powierzchni biurowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jak walczyć o inwestorów?

Stając do rywalizacji o kolejnych inwestorów, koncentrujemy się przede wszystkim na poprawie warunków prowadzenia działalności gospodarczej oraz na stworzeniu sprawnego i przejrzystego systemu zachęt. Wprowadzamy rozwiązania ułatwiające firmom działalność gospodarczą w Polsce i które już zmieniają polską rzeczywistość gospodarczą. Wśród nich należy wymienić Konstytucję Biznesu oraz Pakiet „100 zmian dla firm”.

  • gatsby 2017-10-25 13:18:12
    Innych miast niż Warszawa w tym kraju nie ma?...A sama teza o "przejmowaniu schedy po londyńskim City" to bajki dla naiwnych.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA