PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tak Skanska zmieniła stolicę

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 cze 2016 12:41

Tak Skanska zmieniła stolicę Złote Tarasy, fot. mat. prasowe

Od hotelu Forum, przez Złote Tarasy, po nadwiślańskie bulwary – Skanska od lat 70. wybudowała i zrewitalizowała wiele kluczowych obiektów w całej Warszawie.

REKLAMA

Swoje pierwsze kroki w Warszawie Skanska stawiała na początku lat 70., budując jeden z najważniejszych dla polskiego hotelarstwa obiektów - hotel Forum. Budowa ta stanowiła wówczas na polskim rynku sporą sensację.

– Podziw wzbudzało szybkie tempo wznoszenia budynku, który miał aż 33 kondygnacje. Forum powstało w 20 miesięcy, a do użytku hotel został oddany na miesiąc przed planowanym zakończeniem prac. Obserwatorzy zwracali też uwagę na porządek i ład na placu budowy – mówi Krzysztof Andrulewicz, prezes zarządu Skanska S.A.

Budynek zdobył wprawdzie mieszane opinie wśród lokalnej społeczności, ale ten najnowocześniejszy i najwyższy w Polsce hotel został okrzyknięty w 1974 r. przełomową inwestycją w polskim hotelarstwie. Zaledwie dwa lata później przy obecnym placu Piłsudzkiego został otwarty drugi zrealizowany przez Skanska hotel – Victoria Intercontinental.

Projekt wtedy był jednym ze sztandarowych pomników „nowoczesności” w Warszawie. Wybudowany na miejscu spalonego w 1944 roku Pałacu Kronenberga został uznany za najbardziej prestiżowy w stolicy, a w jego wnętrzach rozegrało się wiele kultowych scen z takich filmów jak Miś, 07 zgłoś się, Wielka majówka czy Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz. Sama realizacja inwestycji po raz kolejny zaskoczyła mieszkańców Warszawy. Nowoczesna, monolitowa konstrukcja z betonu pozwoliła na znaczne skrócenie prac nad projektem. Ciekawostką jest fakt, że neon hotelu, który przez lata był symbolem luksusu, zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach w 2011 roku i odnaleziony został w tym roku w… Lizbonie!

Sztandarowe inwestycje  

Skanska na dobre zagościła w naszym kraju w roku 2000, kiedy to firma została inwestorem w spółce Exbud, a Polska stała się rodzimym rynkiem Skanska.

Wśród najważniejszych projektów, które dziś zna nie tylko każdy warszawiak, ale także mieszkańcy całej Polski jest m.in. centrum handlowo-biurowe Złote Tarasy. Centrum stanowi dziś jeden z ważniejszych punktów na mapie Warszawy i jedno z głównych miejsc spotkań mieszkańców stolicy.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA