PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

TDJ Estate kupuje od PKP wieżowiec koło Spodka

  • Autor: propertynews.pl
  • 07 lis 2013 12:21

TDJ Estate kupuje od PKP wieżowiec koło Spodka

Polskie Koleje Państwowe SA rozstrzygnęły przetarg na sprzedaż byłego wieżowca Śląskiej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych. Mierzący 72 metry budynek, o powierzchni ponad 17. tys. mkw. powierzchni użytkowej zostanie sprzedany za 29 mln złotych. Jak udało się ustalić serwisowi Propertynews.pl nowym właścicielem biurowca jest spółka TDJ Estate z Tych, która jest częścią powiązanej z Jackiem Domogałą polskiej prywatnej firmy inwestycyjnej TDJ SA .

REKLAMA

TDJ jest polską, prywatną firmą inwestycyjną, która od ponad 30 lat prowadzi działalność w wielu sektorach gospodarki. Inwestuje m.in. w nieruchomości przemysłowe, usługowe, biurowe i rolne. Prowadzi szeroko pojętą działalność inwestycyjną, w tym także działalność deweloperską. Aktualne portfolio TDJ Estate znajduje się w takich lokalizacjach jak: Katowice, Wrocław, Kraków, Tychy, Zbrosławice czy Zabrze.
Spółka inwestuje też w akcje dojrzałych spółek, a jej obecny portfel inwestycyjny to Grupa Famur, Polska Grupa Odlewnicza SA czy Zamet Industry SA.

- Dzięki swej doskonałej lokalizacji nieruchomość, po zakończeniu planowanego procesu inwestycyjnego, stanowić będzie wizytówkę Katowic i całego regionu - mówi portalowi wnp.pl Maciej Wójcik, prezes TDJ Estate Sp. zo.o. Tym samym wieżowiec, mający 72 metry wysokości, trafił pod skrzydła imperium stworzonego przez twórcę Grupy Famur Jacka Domogały.  

W przetargu na sprzedaż wieżowca przy ulicy Roździeńskiego wzięło udział dwóch inwestorów. - Bardzo cieszymy się z faktu rozstrzygnięcia przetargu na sprzedaż nieruchomości przy ulicy Roździeńskiego w Katowicach. Była to jedna z ciekawszych lokalizacji w naszej tegorocznej ofercie. Teraz czeka nas proces finalizacji sprzedaży nieruchomości, którego zwieńczeniem będzie podpisanie aktu notarialnego - mówi Grzegorz Tomaszewski, dyrektor Departamentu Sprzedaży Nieruchomości PKP SA.

Nieruchomość, na której zlokalizowany jest wieżowiec jest położona w bardzo dobrej i przeżywającej boom inwestycyjny lokalizacji. W sąsiedztwie budynku znajdują się, nie tylko najbardziej kojarzona z Katowicami budowla, czyli katowicki Spodek, ale również Galeria Rondo Sztuki oraz wiele budynków o funkcji hotelowej i biurowej. W perspektywie najbliższych lat w otoczeniu wieżowca byłej Śląskiej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych powstaną nowe budynki o funkcji kulturalnej i biznesowej takie jak Muzeum Śląskie czy Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

Atutem nieruchomości jest jej dobre skomunikowanie z miastem i rejonem. Jest ona zlokalizowana w pobliżu jednego z głównych węzłów komunikacyjnych Katowic przy Rondzie Generała Ziętka, u zbiegu dwóch dużych arterii miejskich Alei Wojciecha Korfantego i Alei Walentego Roździeńskiego, gdzie znajdują się liczne przystanki komunikacji miejskiej. Niedaleko, bo w odległości około 1,5 km mieści się dworzec Katowice Główne.

Kompleks budynków dawnej Śląskiej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych został wybudowany w 1974 roku. Powierzchnia działki, na której się znajduje to 0,7246 ha. Na 18. kondygnacjach mieszczą się pomieszczenia o łącznej powierzchni użytkowej ponad 17 tys. mkw. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Katowic, teren na którym jest położony budynek przeznaczony jest pod funkcje handlowo-usługowo-biurowo-hotelowe o charakterze centrotwórczym. W tym obszarze dopuszczalne jest również powstawanie wysokich budowli o charakterze dominant architektonicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA