PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

TDJ Estate ma wykonawcę inwestycji biurowej w Katowicach

  • Autor: propertynews.pl
  • 01 cze 2016 11:10

TDJ Estate ma wykonawcę inwestycji biurowej w Katowicach Kompleks .KTW w Katowicach, fot. materiały inwestora

Polski oddział firmy Strabag został generalnym wykonawcą pierwszego z biurowców inwestycji .KTW realizowanej w Katowicach przez TDJ Estate. Za nadzór inwestorski ma być odpowiedzialny Tebodin.

REKLAMA

W październiku 2015 r. TDJ Estate ogłosiło przetarg na wybór generalnego wykonawcy pierwszego z dwóch biurowców .KTW.

– Wybór generalnego wykonawcy .KTW I nie należał do najłatwiejszych, jednak ostatecznie podjęliśmy decyzję zgodnie z realizowaną dotychczas strategią angażowania najlepszych specjalistów do poszczególnych projektów. Poszukiwaliśmy przede wszystkim firmy rzetelnej, odpowiedzialnej, o stabilnej pozycji rynkowej. Jednym z kluczowych atutów, który skłonił nas do powierzenia zadania budowy pierwszego wieżowca Strabagowi, było olbrzymie doświadczenie firmy w realizacji dużych i skomplikowanych inwestycji na terenie całego kraju, w tym w Katowicach – mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate, inwestora .KTW.

Formalnie generalny wykonawca przejmie plac budowy już w pierwszych dniach czerwca br., a w kolejnych tygodniach przygotowane zostanie zaplecze budowy. Pierwsze prace związane z powstaniem wysokościowca rozpoczną się na przełomie czerwca i lipca 2016 r.

– Jednym z istotnych wyzwań będzie realizacja robót budowlanych w samym centrum Katowic, tuż obok ruchliwej al. Roździeńskiego i budynków w Strefie Kultury. Ponadto dysponujemy stosunkowo niewielkim obszarem, który możemy przeznaczyć na zaplecze budowy. Zaprojektowaliśmy już jednak szereg rozwiązań, które pozwolą usprawnić prace w wymagających warunkach. Dodatkowo swoim doświadczeniem podzieli się Strabag, który ma za sobą realizację m.in. dworca kolejowego i Galerii Katowickiej połączonych 3-kondygnacyjnym parkingiem podziemnym – dodaje Maciej Wójcik.

Łącznie roboty potrwają 24 miesiące. W pierwszej połowie tego okresu powstaną trzy kondygnacje podziemne, przeznaczone głównie na parking. Oprócz technologii ścian szczelinowych, zostaną dodatkowo wykonane elementy konstrukcji poprawiające stabilność posadowienia budynku. Kolejnym ważnym krokiem będzie budowa żelbetonowej konstrukcji części nadziemnej.

– Nowy biurowiec .KTW I to kolejny projekt, który Strabag zrealizuje w Katowicach. Budując dworzec kolejowy i Galerię Katowicką udowodniliśmy, że podejmujemy się trudnych wyzwań technicznych i jesteśmy do nich dobrze przygotowani. Wzniesione przez nas obiekty są charakterystycznymi elementami wielu polskich miast. Cieszę się, że jakość, terminowość i rzetelność, będące wizytówką STRABAG, a także profesjonalizm naszego zespołu zostały docenione przez inwestora TDJ Estate i zdecydowały o powierzeniu nam generalnego wykonawstwa. Mam nadzieję, że ten wspólny projekt zapoczątkuje naszą współpracę przy kolejnych realizacjach – mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabag Sp. z o.o.

Ponadto TDJ Estate zawarł umowę na zarządzanie inwestycją oraz sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad .KTW I z firmą Tebodin Poland, częścią grupy Bilfinger. Krakowski oddział Tebodin od wielu miesięcy był aktywnie zaangażowany w weryfikację rozwiązań technicznych zaprojektowanych w .KTW, a jednocześnie wspierał przebieg procesu przetargowego wyboru generalnego wykonawcy.

.KTW I będzie mierzył 66 metrów i 14 pięter. Powierzchnia pojedynczej kondygnacji wyniesie 1 480 mkw. Projekt będzie realizowany zgodnie z certyfikacją BREEAM, uwzględniającą takie czynniki jak m.in. optymalne wykorzystanie energii, innowacyjność, wpływ zastosowanych rozwiązań i materiałów na zdrowie oraz komfort pracy użytkowników, jak też zarządzanie budynkiem (BMS).

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA