PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Te trendy nieodwracalnie zmienią rynek nieruchomości

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 22 sty 2018 11:58

Te trendy nieodwracalnie zmienią rynek nieruchomości Tomasz Ogrodzki, Parnter SkyConcept

Już w tym roku na rynek trafią urządzenia, które mogą upowszechnić technologię 3D tak jak kiedyś pismo drukowane upowszechniła maszyna do pisania. Na rynku ma się pojawić HoloLamp Design – urządzenie, które bez potrzeby używania gogli będzie wyświetlać na stole budynki 3D, umożliwiając również potencjalnemu klientowi oglądanie nieruchomości pod różnymi kątami. Oglądający będzie mógł, gestykulując dłońmi, powiększać i pomniejszać obraz oraz zmieniać materiały w budynku, kolory ścian czy rozmieszczanie mebli. Korzystając z HoloLamp, zawartość 3D istnieje bezpośrednio w środowisku użytkownika likwidując wszelkie ograniczenia. Oto pięć trendów, które zmienią rynek nieruchomości.

REKLAMA

Nowe technologie rozwijają się tak szybko, że żadna branża nie może tego ignorować. Tym bardziej, że rozwój ten pociąga za sobą olbrzymie zmiany społeczne i gospodarcze. A jaknowe technologie zmienią rynek nieruchomości na przestrzeni kolejnych kilku lat?

Jeszcze kilka lat temu nikomu nie przyszłoby do głowy, że aplikacją mobilną będziemy otwierać drzwi w biurze czy ustawiać klimatyzację. Teraz to całkowicie normalne, a my jako użytkownicy technologii oczekujemy coraz więcej. Rewolucja w tym obszarze nie może ominąć także rynku nieruchomości.

Machine Learning

Przykładem używanego na co dzień systemu bazującego na algorytmach machine learning jest GPS, który nie tylko pokieruje nas w drodze, ale też każdego dnia zbiera o nas informacje. W oparciu między innymi o dane GPS coraz popularniejsza będzie stawać się technologia geofencing. To nic innego jak wirtualny obszar graniczny, który z powodzeniem wykorzystywać będą sklepy i centra handlowe. – Geofencing daje szczegółowe informacje o preferowanej trasie klienta i mapę jego nawykowej podróży po obiekcie handlowym i nie tylko. Spodziewamy się, że geofencing stanie się bardziej rozpowszechniony w ciągu najbliższych pięciu lat –  mówi Virginie de Baere, dyrektor działu zarządzania nieruchomościami, JLL. Dlaczego? – Wystarczy spojrzeć na amerykańską markę American Eagle Outfitters, która wykorzystała geofencing do zwiększenia zarówno ruchu, jak i przychodów w swoich sklepach outletowych. Firma zrobiła to poprzez identyfikację osób, które weszły na parking centrum handlowego oraz targetowanie do tych konsumentów wiadomości o promocjach. Kampania przełożyła się na potrojenie sprzedaży. Nie tylko sieci handlowe mogą skorzystać z narzędzia geofencingu – Właścicielom obiektów daje on możliwość skonstruowania bardziej efektywnych programów lojalnościowych, oznacza dostęp do wiedzy o swoich klientach, ale również o konkurencji – dodaje Virginie de Baere z JLL.

  • Marek.S 2018-02-03 20:11:18
    Ustawą z 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U.2015 Poz.1338) zablokowali zmiany gruntów w obrębach gmin objętych aferą.Ewidenacja gruntów i mapy geodezyjno- kartograficzne od lat są sfałszowane(usunięto oznaczenia klasyfikacji gruntów R-III,IV,V,VI linia interpretacyjna rozdzielająca grunt "B" mieszkalny od rolnego)wprowadzono zmiany w księgach wieczystych nie zgodne ze stanem faktycznym, właściciele gruntów nawet nie nie byli stronami postępowań, przywracając przepisy do stanu poprzedniego opłat za ich wyłączenie przywrócicie ład i porządek w kraju. Przestępstwa nigdy nie powinny ulec przedawnieniu, w tej materii należy zmienić ustawę nie patrząc na Konstytucje RP która ogranicza prawa obywatelskie w przedmiotowej aferze gruntowej. Społeczeństwo chce żyć godnie i prawo w ojczystym kraju.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA