PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Technopark Pomerania szuka strategicznego najemcy

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 20 gru 2012 16:41

Technopark Pomerania prowadzi negocjacje z ponad 20 firmami, które są zainteresowane korzystaniem z usług wspierania biznesowej działalności oraz wynajęciem powierzchni biurowej w powstających obiektach Technoparku.

REKLAMA

Wciąż trwają poszukiwania lokatora strategicznego, który zaangażuje się w realizację przyjętej przez technopark misji wspierania rozwoju innowacyjnego biznesu. Swoje siedziby w technoparku prawdopodobnie ulokują m.in. spółka projektująca innowacyjne usługi IT dla dużych przedsiębiorstw w Europie Zachodniej oraz innowacyjna firma założona przez szczecińskich naukowców. Zainteresowanie przedsiębiorców powstającą przestrzenią technoparku jest bardzo duże - wstępnie zarezerwowano już niemal 60% całkowitej powierzchni parku.

W chwili obecnej w Technoparku Pomerania prowadzi działalność 21 firm, ale już w 2013 roku infrastruktura parku powiększy się o trzy nowe budynki wznoszone obecnie na terenie inwestycyjnym przy ul. Niemierzyńskiej.

Szczecin jest jednym z ostatnich dużych miast w Polsce, w którym park naukowo-technologiczny nie dysponuje jeszcze odpowiednią infrastrukturą, ale sytuacja ta ulegnie zmianie już w przyszłym roku.

Rozbudowa Parku dofinansowana jest ze środków Unii Europejskiej, która kładzie bardzo duży nacisk na tworzenie w miastach warunków sprzyjających rozwojowi innowacji. Tym zajmują się ośrodki innowacji takie jak parki naukowo-technologiczne.

W nowych budynkach Technoparku Pomerania swoje siedziby ulokuje również kilkadziesiąt małych i średnich przedsiębiorstw działających w branży IT, która coraz dynamiczniej rozwija się w województwie zachodniopomorskim.

Powstająca przestrzeń Technoparku obejmie trzy nowe budynki, na które składać się będą centrum danych świadczące usługi w technologii cloud computing oraz przestrzeń dla rozwoju kolejnych kilkudziesięciu innowacyjnych firm.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA