PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Teraz Łódź

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 30 mar 2017 07:45

Teraz Łódź Mariusz Frąckiewicz, Director Poland w Avestus Real Estate

Rozglądamy się za nową lokalizacją dla biurowca w Krakowie, planujemy również wejście na nowy rynek – we Wrocławiu. Teraz jednak czas na Łodź – mówi Mariusz Frąckiewicz, Director Poland w Avestus Real Estate, opowiadając o nowym projekcie - Imagine.

REKLAMA

Łódź to trzecie miasto – po Krakowie i Warszawie – w którym pojawią się inwestycje realizowane przez Avestus na terenie Polski. Jak zapewnia Mariusz Frąckiewicz, Director Poland, wybór nie jest przypadkowy, bo Łódź to miasto, w którym biznes ma przyszłość.

- Dzisiaj w niemal każdym mieście tematem przewodnim w dyskusjach najemców i deweloperów jest sytuacja na rynku pracy – mówi deweloper. - Łódzkie uczelnie, konsekwentnie od lat, promują kierunki cieszące się największym zainteresowaniem w biznesie, a tym samym firmy zyskują dostęp do wykwalifikowanej kadry. Do niedawna mówiło się o ucieczce młodych do innych miast, ale ten trend się odwraca, choć na pewno jeszcze nie ma to odzwierciedlenia w statystykach. Młodzi łodzianie chcą zostać w mieście: stawki dla posiadających kilkuletnie doświadczenie fachowców są porównywalne do warszawskich, a z kolei koszty życia są znacznie niższe.

Bardzo ważna, zdaniem dewelopera, jest również otwartość miasta na współpracę: wsparcie na każdym etapie inwestycji i szeroko pojęta promocja nieruchomości.

Kolejną mocną stroną miasta są: lokalizacja i infrastruktura. - Szybki dojazd np. z Warszawy może być bardzo poważnym argumentem za ulokowaniem biznesu właśnie w Łodzi. Co więcej, firmy wierzą w ten rynek. Jeszcze kilka lat temu podobne trendy można było obserwować np. we Wrocławiu czy w Krakowie, a dziś wspomniane miasta są w ścisłej czołówce liderów sektora BPO – przekonuje Mariusz Frąckiewicz. - Teraz przyszedł czas na Łódź i trzeba ten potencjał wykorzystać.

Biura zgodne z trendami

Avestus "zadebiutuje" w Łodzi projektem Imagine. Zarówno działka, którą w ubiegłym roku kupił deweloper, jak i projektowany biurowiec klasy A ma wiele atutów kluczowych dla firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. - Widzimy ogromne zainteresowanie ze strony korporacji, firm zadomowionych już w mieście oraz podmiotów, które dopiero stawiają na rozwój w nowej lokalizacji – mówi szef Avestusa na Polskę.

Jedną z największych zalet Imagine jest usytuowanie. Biurowce powstaną przy skrzyżowaniu dwóch ważnych dla miasta arterii, które są jednocześnie punktem łączącym dwie trasy kluczowe z punktu widzenia komunikacji w mieście: wschód – zachód oraz północ – południe. - 6 linii tramwajowych i 15 linii autobusowych stwarza optymalne warunki dojazdu dla osób mieszkających w różnych dzielnicach miasta – przekonuje Marcin Włodarczyk, dyrektor regionalny Colliers International w Łodzi.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA