PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

To będzie pracowity rok dla Capital Park

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 mar 2012 16:05

To będzie pracowity rok dla Capital Park

Bieżący rok zapowiada się bardzo pracowicie dla Grupy Capital Park. - Planujemy rozpocząć realizację przynajmniej dwóch inwestycji biurowych o powierzchni ponad 100 tys. mkw. - informuje Michał Koślacz, członek zarządu spółki. W tym roku firma zamierza wystartować także z budową centrum handlowego Vis à Vis w Łodzi oraz złożyć wniosek o pozwolenie na budowę projektu ArtNorblin.

REKLAMA

- Ubiegły rok był dla nas bardzo intensywnym okresem prac nad przygotowaniem do realizacji kilku projektów deweloperskich. Obecnie przygotowujemy się do rozpoczęcia budowy Eurocentrum Office Complex, który jest największym ekologicznym i certyfikowanym na poziomie LEED CS Gold biurowcem w Polsce - informuje Michał Koślacz.

Spółka ma także pozwolenie na budowę Royal Wilanów oraz biurowca Neptun House w Gdańsku.

- Kolejne projekty są w fazie przygotowań, jak np. ArtNorblin. Dysponujemy już warunkami zabudowy tej inwestycji, obecnie trwają prace nad programem konserwatorskim dla obiektów zabytkowych. Jeszcze w tym roku planujemy złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Głównie na tych właśnie projektach będziemy się koncentrować w tym roku - mówi Koślacz.

Plany inwestycyjne Capital Park na ten rok dotyczą także rynku obiektów handlowych. - W ubiegłym roku z sukcesem otworzyliśmy w Radomiu pierwsze centrum handlowe typu „street mall" zbudowane w ramach programu Vis à Vis, co jest dla nas potwierdzeniem, że obraliśmy słuszny kierunek - mpodkreśła Michał Koślacz. - Chcemy budować obiekty handlowe, które będą wykorzystywać efekt synergii z innymi projektami komercyjnymi w sąsiedztwie. Niekoniecznie musi to być centrum handlowe, ale np. market budowlany - dodaje.

- Przed nami kolejna inwestycja. Złożyliśmy już wniosek o pozwolenie na budowę centrum Vis à Vis w Łodzi. Jest szansa, że projekt zostanie rozpoczęty w tym roku. Mamy też grunty pod następne inwestycje, ale na szczegóły jest jeszcze za wcześnie - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA