PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

To najbardziej złożony projekt deweloperski Skanska w Polsce

  • Autor: PAP
  • 06 gru 2017 09:36

To najbardziej złożony projekt deweloperski Skanska w Polsce mat.pras.

Nowy Rynek - jak zapewnia Skanska - to najbardziej złożony projekt deweloperski, w jaki zaangażowała się firma w Polsce. Pierwsze dwa budynki będą gotowe w połowie 2019 roku.

REKLAMA

Docelowo u zbiegu ulic Matyi i Wierzbięcice, na powierzchni 3,8 ha, powstanie nowy kwartał miasta, z rynkiem wewnątrz zespołu pięciu budynków. Przestrzeń zabudowy będzie liczyć ponad 100 tys. mkw. Wznoszone obecnie budynki będą miały ok. 25 tys. mkw i ok. 10 tys. mkw.

Teren po dawnym dworcu autobusowym firma Skanska kupiła w 2015 roku za 63,5 mln zł. Projekt urbanistyczny, czyli całościową koncepcję zagospodarowania przestrzeni wykonała pracownia JEMS Architekci. Skanska zaprosiła do współpracy kilka wiodących biur architektonicznych.

Menedżer projektu Roland Jarosz ze Skanska powiedział we wtorek na konferencji prasowej, że realizowane w Poznaniu przedsięwzięcie to najbardziej złożony projekt deweloperski, w jaki zaangażowała się Skanska w Polsce.

"To będzie nowy kwartał w Poznaniu, składający się z budynków wielofunkcyjnych z dominującą funkcją biurową" - powiedział. Wyjaśnił, że jeden z planowanych tam budynków ma mieć ok. 80 metrów wysokości, a pozostałe - do 25 metrów. "Docelowo będzie tutaj pracowało ok. 10 tys. osób" - dodał.

Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa kolejnych obiektów i kiedy zrealizowana zostanie cała inwestycja. Niewykluczone, że w najwyższym budynku mieścić się będzie hotel. Według planów, jeden ze stawianych obiektów będzie budynkiem mieszkalnym.

- W poprzednich latach w wielu miastach popełniano błąd, który był efektem realizacji dosyć szybkich potrzeb rynkowych: wtedy, kiedy się sprzedawały biura, wszyscy budowali biura. Gdy sprzedawały się mieszkania - budowano mieszkania. To spowodowało powstanie enklaw biurowych i mieszkaniowych - to nie jest dobra recepta na miasto - powiedział Marcin Sadowski z pracowni JEMS Architekci.

Jarosz wyjaśnił, że realizacja kolejnych budynków jest uzależniona od wielu czynników, w tym od chłonności rynku. "Co do właśnie realizowanych budynków prowadzimy szereg rozmów z różnymi zainteresowanymi podmiotami. O szczegółach nie mogę mówić, ale zainteresowanie jest duże" - powiedział.

Skanska podała, że koncepcja Nowego Rynku odwołuje się do historii Poznania z przełomu XIX i XX wieku, kiedy nastąpił dynamiczny rozwój terytorialny miasta. Nowy Rynek - jak wskazano - ma być miejscem dla biznesu, mieszkańców oraz turystów; ma być też miejscem, które będzie sprzyjało spotkaniom, rekreacji i rozrywce. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA