PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

To nie science-fiction, to Warsaw Spire

  • Autor: Emilia Wiśniewska, Propertydesign.pl
  • 02 cze 2014 09:42

To nie science-fiction, to Warsaw Spire

Deweloperzy przypuścili inwestycyjny szturm na warszawską Wolę. Co chwilę pojawiają się doniesienia o kolejnych biurowcach mających powstać w pobliżu stacji metra Rondo Daszyńskiego. Największą uwagę rynkowych graczy oraz warszawiaków przyciąga jednak Warsaw Spire.

REKLAMA

Warsaw Spire to flagowa inwestycja belgijskiej firmy Ghelamco, a powodów, dla których budzi tak wiele emocji, jest co najmniej kilka: to największy kompleks biurowy powstający obecnie w Europie, najwyższy biurowiec w Polsce, a także przedmiot rekordowej umowy kredytowej opiewającej na ponad 900 mln zł.

Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią, podkreśla, że Warsaw Spire jest największym wyzwaniem w historii Ghelamco. - Mamy odpowiednie doświadczenie i know-how, by spokojnie prowadzić proces budowy i, jak w przypadku każdego naszego projektu, dostarczyć inwestycję na czas. Oczywiście skala przedsięwzięcia jest nieporównywalna z żadną z naszych poprzednich realizacji - przyznaje.

Przedsięwzięcie Ghelamco to trzy budynki - strzelista wieża o wyraźnie zaznaczonej „talii" i dwa bliźniacze biurowce okalające ją z dwóch stron, wygięte do zewnątrz, „otwarte" na dzielnicę. 220-metrowa wieża razem z 55-metrowymi bliźniakami zaoferuje 100 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. To tyle, ile obecnie wynosi całkowita powierzchnia w biurowcach już funkcjonujących na Woli.

Budowa Warsaw Spire rozpoczęła się w połowie 2011 roku. Aż do połowy 2013 roku inwestor prowadził prace w oparciu o własne zaplecze finansowe. W sierpniu 2013 roku otrzymał finansowanie w kwocie przekraczającej 900 mln zł. Kredytu udzieliły aż cztery banki: Bank Polska
Kasa Opieki SA, Bank Zachodni WBK SA, Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA oraz BRE Bank SA.

Wizytówka dzielnicy
Jak mówią przedstawiciele Ghelamco, potencjał Warszawy tkwi m.in. w rewitalizacji licznych, postindustrialnych terenów inwestycyjnych położonych w różnych dzielnicach miasta, które szybko zmieniają się w tzw. biznesowe hot-spoty stolicy. - Jesteśmy świadkami zmiany charakteru Woli. Obraz dzielnicy, jaki do tej pory znali warszawiacy, wkrótce odejdzie w zapomnienie - mówi Jeroen van der Toolen.

Jeszcze kilka lat temu Wola była kojarzona z dzielnicą robotniczą - dziś zmienia się nie do poznania. W dużym stopniu przyczynia się do tego Warsaw Spire, powstający właśnie w kwartale między ulicami Grzybowską, Łucką, Wronią i Towarową. W zamyśle inwestora jest zrewitalizowanie fragmentu dzielnicy i „oddanie" części wspólnych mieszkańcom.

  • Łukasz 2014-06-03 18:09:03
    Oj, w takim razie dziwny to rynek agencie Tomek. Choć nie jestem z Warszawy, to muszę przyznać, że jest to jeden z ciekawszych wieżowców, jakie obecnie powstają w tej części Europy. W Polsce Warszawa jest jedynym miastem, które może sobie pozwolić na tego typu budynek, w innych miastach "Warsaw Spire" prawdopodobnie zabiłby rynek biurowców na kilka ładnych lat. A jeśli szukamy wieżowca w przytoczonym kształcie... Świetnie pasuje do tego opisu wrocławski Sky Tower.
  • Agent tomek 2014-06-02 11:18:51
    Na rynku inwestycja popularnie nazywana penisem

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA