PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

To nie science-fiction, to Warsaw Spire

  • Autor: Emilia Wiśniewska, Propertydesign.pl
  • 02 cze 2014 09:42

To nie science-fiction, to Warsaw Spire

Deweloperzy przypuścili inwestycyjny szturm na warszawską Wolę. Co chwilę pojawiają się doniesienia o kolejnych biurowcach mających powstać w pobliżu stacji metra Rondo Daszyńskiego. Największą uwagę rynkowych graczy oraz warszawiaków przyciąga jednak Warsaw Spire.

REKLAMA

Warsaw Spire to flagowa inwestycja belgijskiej firmy Ghelamco, a powodów, dla których budzi tak wiele emocji, jest co najmniej kilka: to największy kompleks biurowy powstający obecnie w Europie, najwyższy biurowiec w Polsce, a także przedmiot rekordowej umowy kredytowej opiewającej na ponad 900 mln zł.

Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią, podkreśla, że Warsaw Spire jest największym wyzwaniem w historii Ghelamco. - Mamy odpowiednie doświadczenie i know-how, by spokojnie prowadzić proces budowy i, jak w przypadku każdego naszego projektu, dostarczyć inwestycję na czas. Oczywiście skala przedsięwzięcia jest nieporównywalna z żadną z naszych poprzednich realizacji - przyznaje.

Przedsięwzięcie Ghelamco to trzy budynki - strzelista wieża o wyraźnie zaznaczonej „talii" i dwa bliźniacze biurowce okalające ją z dwóch stron, wygięte do zewnątrz, „otwarte" na dzielnicę. 220-metrowa wieża razem z 55-metrowymi bliźniakami zaoferuje 100 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. To tyle, ile obecnie wynosi całkowita powierzchnia w biurowcach już funkcjonujących na Woli.

Budowa Warsaw Spire rozpoczęła się w połowie 2011 roku. Aż do połowy 2013 roku inwestor prowadził prace w oparciu o własne zaplecze finansowe. W sierpniu 2013 roku otrzymał finansowanie w kwocie przekraczającej 900 mln zł. Kredytu udzieliły aż cztery banki: Bank Polska
Kasa Opieki SA, Bank Zachodni WBK SA, Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA oraz BRE Bank SA.

Wizytówka dzielnicy
Jak mówią przedstawiciele Ghelamco, potencjał Warszawy tkwi m.in. w rewitalizacji licznych, postindustrialnych terenów inwestycyjnych położonych w różnych dzielnicach miasta, które szybko zmieniają się w tzw. biznesowe hot-spoty stolicy. - Jesteśmy świadkami zmiany charakteru Woli. Obraz dzielnicy, jaki do tej pory znali warszawiacy, wkrótce odejdzie w zapomnienie - mówi Jeroen van der Toolen.

Jeszcze kilka lat temu Wola była kojarzona z dzielnicą robotniczą - dziś zmienia się nie do poznania. W dużym stopniu przyczynia się do tego Warsaw Spire, powstający właśnie w kwartale między ulicami Grzybowską, Łucką, Wronią i Towarową. W zamyśle inwestora jest zrewitalizowanie fragmentu dzielnicy i „oddanie" części wspólnych mieszkańcom.

  • Łukasz 2014-06-03 18:09:03
    Oj, w takim razie dziwny to rynek agencie Tomek. Choć nie jestem z Warszawy, to muszę przyznać, że jest to jeden z ciekawszych wieżowców, jakie obecnie powstają w tej części Europy. W Polsce Warszawa jest jedynym miastem, które może sobie pozwolić na tego typu budynek, w innych miastach "Warsaw Spire" prawdopodobnie zabiłby rynek biurowców na kilka ładnych lat. A jeśli szukamy wieżowca w przytoczonym kształcie... Świetnie pasuje do tego opisu wrocławski Sky Tower.
  • Agent tomek 2014-06-02 11:18:51
    Na rynku inwestycja popularnie nazywana penisem

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA