PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tomasz Trzósło: Polska gospodarka potrzebuje nowych impulsów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 maj 2014 15:08

Tomasz Trzósło: Polska gospodarka potrzebuje nowych impulsów

20 ostatnich lat to okres dynamicznego rozwoju polskiej gospodarki. - Udało się w Polsce wiele osiągnąć, chociaż oczywiście można było zdziałać jeszcze więcej. Dlatego też ciągle musimy ciężko pracować i poszukiwać szans dla rozwoju nowych segmentów rynkowych - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Tomasz Trzósło, dyrektor zarządzający JLL w Polsce. Jedną z możliwości może być otwarcie się na zaawansowane usługi finansowe.

REKLAMA

Zdaniem Tomasza Trzósło, ostatnie 20 lat to bardzo duży sukces polskiej gospodarki.

Jedną z szans dla polskiej gospodarki jest rozwój sektora usług biznesowych. Trend zapoczątkowany jeszcze kilka lat temu okazał się stabilny, a szeroko rozumiane centra usług dla biznesu są jednym z największych pracodawców w kraju - z danych ABSL wynika, że międzynarodowe firmy z tej branży zatrudniają już 128 tys. osób.

- Dziś nie musimy obawiać się o to, czy Polska jest atrakcyjna dla nowych inwestorów z sektora usług dla biznesu. Dziś musimy pracować nad tym, by firmy już tu obecne rozszerzały swoją działalność, a także przyciągnąć do naszego kraju najbardziej zaawansowane, strategiczne usługi - zauważył Trzósło.

Jedną z głównych motywacji, dzięki którym inwestorzy pozostają w danym kraju, jest nie tylko sama opłacalność kosztowa inwestycji, ale przede wszystkim potencjał dla dalszego rozwoju.

- Musimy wykorzystać dotychczasowe bogate doświadczenie zagranicznych firm, które są już obecne w Polsce. Jeśli inwestorzy mają tu dobre doświadczenia, to dzięki znakomicie przygotowanej kadrze, rozwiniętej infrastrukturze biznesowej i odpowiednim kosztom będą wdrażali coraz to nowsze i bardziej zaawansowane procesy. To zresztą już się dzieje - dodał dyrektor zarządzający JLL.

Jedną z perspektywicznych gałęzi jest sektor usług dla funduszy inwestycyjnych. - To dobry obszar do zagospodarowania. Dziś „stolicą europejską" światowych funduszy inwestycyjnych jest Luksemburg. Brak szerokiego zaplecza kadrowego oraz niezwykle wyśrubowane oczekiwania finansowe sprawiają, że kraj ten staje się coraz mniej perspektywiczny. W tym punkcie pojawia się szansa dla Polski - zauważa Tomasz Trzósło.

Naturalnie, w obecnym stanie prawno-podatkowym przyciągnięcie zagranicznych funduszy nie będzie łatwe. - Musimy zmienić system obsługi funduszy inwestycyjnych, zapewnić im korzystne regulacje podatkowe oraz uprościć środowisko prawne. Jeśli to się uda, nasz kraj ma szansę stać się lokalizacją dla największych graczy z segmentu funduszy inwestycyjnych, co przyniesie Polsce nie tylko miejsca pracy, ale da także inne korzyści dla gospodarki. Będą one wynikały z rozwoju usług powiązanych z obsługą funduszy inwestycyjnych, ale również ze zwiększeniem prestiżu naszego kraju na arenie międzynarodowej jako kraju specjalizującego się w coraz bardziej zaawansowanych i złożonych usługach dla biznesu - dodaje Trzósło.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA