PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tomasz Trzósło: Polska gospodarka potrzebuje nowych impulsów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 maj 2014 15:08

Tomasz Trzósło: Polska gospodarka potrzebuje nowych impulsów

20 ostatnich lat to okres dynamicznego rozwoju polskiej gospodarki. - Udało się w Polsce wiele osiągnąć, chociaż oczywiście można było zdziałać jeszcze więcej. Dlatego też ciągle musimy ciężko pracować i poszukiwać szans dla rozwoju nowych segmentów rynkowych - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Tomasz Trzósło, dyrektor zarządzający JLL w Polsce. Jedną z możliwości może być otwarcie się na zaawansowane usługi finansowe.

REKLAMA

Zdaniem Tomasza Trzósło, ostatnie 20 lat to bardzo duży sukces polskiej gospodarki.

Jedną z szans dla polskiej gospodarki jest rozwój sektora usług biznesowych. Trend zapoczątkowany jeszcze kilka lat temu okazał się stabilny, a szeroko rozumiane centra usług dla biznesu są jednym z największych pracodawców w kraju - z danych ABSL wynika, że międzynarodowe firmy z tej branży zatrudniają już 128 tys. osób.

- Dziś nie musimy obawiać się o to, czy Polska jest atrakcyjna dla nowych inwestorów z sektora usług dla biznesu. Dziś musimy pracować nad tym, by firmy już tu obecne rozszerzały swoją działalność, a także przyciągnąć do naszego kraju najbardziej zaawansowane, strategiczne usługi - zauważył Trzósło.

Jedną z głównych motywacji, dzięki którym inwestorzy pozostają w danym kraju, jest nie tylko sama opłacalność kosztowa inwestycji, ale przede wszystkim potencjał dla dalszego rozwoju.

- Musimy wykorzystać dotychczasowe bogate doświadczenie zagranicznych firm, które są już obecne w Polsce. Jeśli inwestorzy mają tu dobre doświadczenia, to dzięki znakomicie przygotowanej kadrze, rozwiniętej infrastrukturze biznesowej i odpowiednim kosztom będą wdrażali coraz to nowsze i bardziej zaawansowane procesy. To zresztą już się dzieje - dodał dyrektor zarządzający JLL.

Jedną z perspektywicznych gałęzi jest sektor usług dla funduszy inwestycyjnych. - To dobry obszar do zagospodarowania. Dziś „stolicą europejską" światowych funduszy inwestycyjnych jest Luksemburg. Brak szerokiego zaplecza kadrowego oraz niezwykle wyśrubowane oczekiwania finansowe sprawiają, że kraj ten staje się coraz mniej perspektywiczny. W tym punkcie pojawia się szansa dla Polski - zauważa Tomasz Trzósło.

Naturalnie, w obecnym stanie prawno-podatkowym przyciągnięcie zagranicznych funduszy nie będzie łatwe. - Musimy zmienić system obsługi funduszy inwestycyjnych, zapewnić im korzystne regulacje podatkowe oraz uprościć środowisko prawne. Jeśli to się uda, nasz kraj ma szansę stać się lokalizacją dla największych graczy z segmentu funduszy inwestycyjnych, co przyniesie Polsce nie tylko miejsca pracy, ale da także inne korzyści dla gospodarki. Będą one wynikały z rozwoju usług powiązanych z obsługą funduszy inwestycyjnych, ale również ze zwiększeniem prestiżu naszego kraju na arenie międzynarodowej jako kraju specjalizującego się w coraz bardziej zaawansowanych i złożonych usługach dla biznesu - dodaje Trzósło.

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA