PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Torus przygotowuje w Gdańsku duży projekt biurowo-rekreacyjny

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 sty 2012 19:07

Deweloperska spółka Torus przygotowuje w Gdańsku obiekt biurowo-rekreacyjny Alchemia o powierzchni 22 tys. mkw. Biura stanowić będą 16 tys. mkw. powierzchni, 700 mkw. przeznaczono na handel i usługi, natomiast pozostałą część zajmie rozbudowana strefa sportowo-rekreacyjna. Otwarcie biurowca zaplanowano za kilkanaście miesięcy. Spółka ma w planach dalsze inwestycje, głównie na rynku nieruchomości komercyjnych.

REKLAMA

Jak powiedział w rozmowie z Propertynews.pl Maciej Brożek, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus, projekt to odpowiedź na zapotrzebowanie lokalnego rynku na obiekty, gdzie oferta biur jest wzbogacona o zaplecze sportowe. Na część rekreacyjną składać się będzie pływalnia, sala gimnastyczna, strefa fitness i cardio, siłownia, a także strefa dziecka.

Budynkiem będzie zarządzać Torus, przy czym część rekreacyjna zostanie powierzona odrębnemu podmiotowi z polskim kapitałem.

Alchemia powstaje z myślą o dużych firmach m.in. z sektora IT, ale nie tylko. Oferta jest kierowana do wszystkich podmiotów poszukujących nowoczesnych rozwiązań technologicznych, ponadczasowej, eleganckiej architektury oraz wielu usług towarzyszących.

Biurowiec jest budowany spekulacyjnie, ponieważ - jak wyjaśnia Maciej Brożek - wynika to ze specyfiki trójmiejskiego rynku biurowego, na którym podpisuje się bardzo niewiele umów typu pre-lease.

Projekt Alchemia będzie finansowany głównie ze środków własnych spółki.

Na przestrzeni najbliższych 10 lat spółka planuje zrealizować kolejne trzy etapy inwestycji. Drugi z nich jest obecnie w fazie projektowania. Na pewno w przyszłości powiększy się powierzchnia biurowa Alchemii, rozważane jest też wybudowanie centrum medycznego.

Torus sp. z o.o. sp. k. jest firmą deweloperską powstałą w 2002 r. w Gdańsku. Spółka specjalizuje się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni biurowych, jednakże w ostatnich latach rozszerzyła zakres swojej działalności, realizując projekty mieszkaniowe, hotele i obiekty magazynowe.

W portfolio firmy znajdują się trzy hotele: Villa Aqua, Villa Sedan i Arkon Park oraz obiekt magazynowo-logistyczny z zapleczem biurowym. Obecnie jest on użytkowany przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, Przedsiębiorstwo Handlowe Chemia oraz przez firmę Stokvis Tapes. Hala magazynowa z częścią biurowo-socjalną ma powierzchnię blisko 7,5 tys. mkw.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA