PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Torus przygotowuje w Gdańsku duży projekt biurowo-rekreacyjny

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 sty 2012 19:07

Deweloperska spółka Torus przygotowuje w Gdańsku obiekt biurowo-rekreacyjny Alchemia o powierzchni 22 tys. mkw. Biura stanowić będą 16 tys. mkw. powierzchni, 700 mkw. przeznaczono na handel i usługi, natomiast pozostałą część zajmie rozbudowana strefa sportowo-rekreacyjna. Otwarcie biurowca zaplanowano za kilkanaście miesięcy. Spółka ma w planach dalsze inwestycje, głównie na rynku nieruchomości komercyjnych.

REKLAMA

Jak powiedział w rozmowie z Propertynews.pl Maciej Brożek, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus, projekt to odpowiedź na zapotrzebowanie lokalnego rynku na obiekty, gdzie oferta biur jest wzbogacona o zaplecze sportowe. Na część rekreacyjną składać się będzie pływalnia, sala gimnastyczna, strefa fitness i cardio, siłownia, a także strefa dziecka.

Budynkiem będzie zarządzać Torus, przy czym część rekreacyjna zostanie powierzona odrębnemu podmiotowi z polskim kapitałem.

Alchemia powstaje z myślą o dużych firmach m.in. z sektora IT, ale nie tylko. Oferta jest kierowana do wszystkich podmiotów poszukujących nowoczesnych rozwiązań technologicznych, ponadczasowej, eleganckiej architektury oraz wielu usług towarzyszących.

Biurowiec jest budowany spekulacyjnie, ponieważ - jak wyjaśnia Maciej Brożek - wynika to ze specyfiki trójmiejskiego rynku biurowego, na którym podpisuje się bardzo niewiele umów typu pre-lease.

Projekt Alchemia będzie finansowany głównie ze środków własnych spółki.

Na przestrzeni najbliższych 10 lat spółka planuje zrealizować kolejne trzy etapy inwestycji. Drugi z nich jest obecnie w fazie projektowania. Na pewno w przyszłości powiększy się powierzchnia biurowa Alchemii, rozważane jest też wybudowanie centrum medycznego.

Torus sp. z o.o. sp. k. jest firmą deweloperską powstałą w 2002 r. w Gdańsku. Spółka specjalizuje się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni biurowych, jednakże w ostatnich latach rozszerzyła zakres swojej działalności, realizując projekty mieszkaniowe, hotele i obiekty magazynowe.

W portfolio firmy znajdują się trzy hotele: Villa Aqua, Villa Sedan i Arkon Park oraz obiekt magazynowo-logistyczny z zapleczem biurowym. Obecnie jest on użytkowany przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, Przedsiębiorstwo Handlowe Chemia oraz przez firmę Stokvis Tapes. Hala magazynowa z częścią biurowo-socjalną ma powierzchnię blisko 7,5 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA