PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Transakcja, jakiej jeszcze nie było. Michał Skotnicki o sprzedaży Centrum Marszałkowska

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 maj 2016 07:50

Transakcja, jakiej jeszcze nie było. Michał Skotnicki o sprzedaży Centrum Marszałkowska Michał Skotnicki, prezes BBI Development

Firma BBI Development podpisała list intencyjny w sprawie sprzedaży Centrum Marszałkowska. Jak tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Michał Skotnicki, prezes BBI Development, zainteresowanie ze strony inwestorów było duże, a ostateczna oferta - bardzo korzystna.

REKLAMA

- Jesteśmy zadowoleni z podpisania listu intencyjnego do umowy przedwstępnej sprzedaży Centrum Marszałkowska. Jest to unikalna transakcja – zaledwie miesiąc temu rozpoczęliśmy prace budowlane - komentuje Michał Skotnicki, prezes BBI Development.

W tym momencie firma nie ujawnia ani nazwy podmiotu, który przejmie inwestycję, ani wartości transakcji. - Mogę powiedzieć, że jest to globalny inwestor na rynku nieruchomości komercyjnych, który jest już obecny w Polsce, ma doświadczenie przy przejmowaniu polskich projektów i dobrą znajomość naszego rynku – dodaje Skotnicki.

Nazwa podmiotu zostanie ujawniona dopiero po podpisaniu ostatecznej umowy sprzedaży. - Jeśli chodzi o wartość transakcji, mogę zapewnić, że stopa zwrotu pozostaje na bardzo wysokim poziomie, pomimo wczesnego etapu inwestycji – zaznacza prezes BBI Development.

Co zatem skusiło inwestora do zaangażowania się w projekt?

- Lokalizacja Centrum Marszałkowska znajduje się w sercu Warszawy. Jest to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc, co gwarantuje sukces części handlowej. Dla najemców biurowych kluczowe jest bezpośrednie wejście do metra i dostęp do innych środków komunikacji miejskiej – komentuje Skotnicki.

Potwierdzają to postępy w procesie komercjalizacji. - Mamy bardzo duże zainteresowanie ze strony najemców handlowych. Podpisaliśmy już pierwsze umowy najmu. Jestem przekonany, że cała powierzchnia zostanie sprawnie wynajęta. Trzeba pamiętać, że Centrum Marszałkowska to naturalne przedłużenie tzw. „Ściany Wschodniej”, czyli jednego z najważniejszych miejsc handlowych w stolicy – dodaje Michał Skotnicki.

Nieco inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o wynajem części biurowej. - Sytuacja na rynku jest powszechnie znana – konkurencja jest znacząca, ale nie w tak dobrej lokalizacji... Notujemy już zainteresowanie ze strony najemców, czekamy na pierwsze umowy najmu – komentuje prezes BBI Development.

Co dalej z transakcją? - Obecnie nasz zespół pracuje nad podpisaniem umowy przedwstępnej. Stanie się to w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Ostateczna umowa sprzedaży zostanie podpisana już po oddaniu budynku do użytku i spełnieniu kilku warunków, jak m.in. osiągnięcie satysfakcjonującego poziomu skomercjalizowania – wylicza Michał Skotnicki.

Centrum Marszałkowska jest jednym z flagowych projektów notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółce deweloperskiej BBI Development. Budynek zlokalizowany w samym centrum Warszawy, zintegrowany ze stacją dwóch linii metra, oferować będzie w przyszłym najemcom około 13 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz około 3,5 tys. mkw. powierzchni handlowej, rozmieszczonej łącznie na 11 kondygnacjach.

Projekt Centrum Marszałkowska spełnia najwyższe wymogi systemu certyfikacji BREEAM.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Polski Akcjonariusz 2016-05-26 11:24:16
    Jako akcjonariusz BBI Development z przerażeniem patrzę, jak ten kapitalistyczno - spółdzielczy twór, wyprowadza nasz rodzimy majątek, poprzez rejestracje spółek celowych w rajach podatkowych oraz komercjalizację i sprzedaż majątku, który do niedawna był w polskim władaniu, zagranicznym korporacjom...

    Wszystko w imię dorobienia się fortuny zarządu, bo rodzimi akcjonariusze nie mają z tego kompletnie NIC.

    SKANDAL

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA