PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Transparentny rynek przyciąga inwestorów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 lut 2014 19:01

Transparentny rynek przyciąga inwestorów

Polska staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla lokowania inwestycji zagranicznych. Jedną z przyczyn jest przejrzystość i dojrzałość rynku - uważa Del Chandler, dyrektor Działu Rynków Kapitałowych w BNP Paribas Real Estate na obszar Europy Środkowo-Wschodniej.

REKLAMA

- Polski rynek staje się coraz bardziej transparentny, otwarty i gotowy do współpracy z różnymi podmiotami. To ważna zachęta dla firm z Azjii czy USA do lokowania tu swoich inwestycji - powiedział Del Chandler.

Jak zauważa przedstawiciel BNP, Polska przeszła długą drogę od okresu transformacji systemowej. Dziś może jednak z powodzeniem rywalizować z wieloma państwami z Europy Zachodniej. 

- Głównym magnesem dla zagranicznych inwestorów jest wciąż Warszawa. Firmy coraz częściej spoglądają jednak na takie miasta jak Kraków czy Poznań - powoli to one zaczynają być rozpoznawalne dla podmiotów nie tylko z regionu Europy Centralnej - dodał dyrektor Działu Rynków Kapitałowych w BNP Paribas Real Estate.

Bardzo ważnym elementem, który również świadczy o atrakcyjności naszej gospodarki, jest system prawny. Zdaniem Chandlera, Polska może pochwalić się jednym z najbardziej przejrzystych systemów prawnych w Europie. Nie zmienia to jednak faktu, że zagraniczni inwestorzy potrzebują pomocy w realizacji tu swoich projektów. Nie jest to specyfika wyłącznie Polski, ale niezbędny dla zapewnienia sukcesu swojemu projektowi etap w prowadzeniu interesów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA