PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

TriGranit ma cel. Polska na pierwszym planie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 maj 2016 16:58

TriGranit ma cel. Polska na pierwszym planie Árpád Török, CEO firmy TriGranit

Firma TriGranit rozwija się pod nowym właścicielem. Cel na najbliższe lata jest prosty - ekspansja nowych projektów biurowych. Polska przez władze firmy stawiana jest na pierwszym miejscu.

REKLAMA

W I kwartale br. TriGranit podpisał umowy najmu na 25,8 tys. mkw. Około 9 tys. mkw. to zupełnie nowe kontrakty. Firma jeszcze szczególnie zadowolona z procesu komercjalizacji biurowca Millennium Towers w Budapeszcie.

Średni wskaźnik skomercjalizowania budynku firmy to 95 proc. W tym momencie firma buduje 20 tys. mkw. nowej powierzchni biurowej. W planach są nowe inwestycje.

Jak informują przedstawiciele TriGranitu, o potencjale Europy Centralnej decyduje dynamiczny rozwój sektora BPO. Z tego względu konieczne są zupełnie nowe budynki w takich krajach, jak Polska, Węgry czy Słowacja.

Jako przykład Trigranit podaje park biurowy Bonarka for Business w Krakowie. Jeszcze w tym kwartale zakończy się budowa budynku F. Z kolei w pierwszej połowie 2017 roku otwarty zostanie obiekt oznaczony literą G. W tym momencie wynajęto już 60 proc. jego powierzchni. W budynku znajdzie się łącznie 10 tys. mkw. biur.

- Dobre wyniki naszych aktywów potwierdzają trend - rynek nieruchomości w Europie Centralnej wciąż się rozwija. Wolniej niż dawniej, ale wciąż na wyższym poziomie niż w zachodniej Europie. Wciąż widzimy rosnący popyt ze strony międzynarodowych firm dla swoich centrów biznesowych. Szczególnie mocne są polskie miasta, jak Kraków, Wrocław czy Łódź - skomentował Árpád Török, CEO w firmie TriGranit.

Jak udowadnia, sektor BPO to drugi największy (po sektorze wydobywczym) pracodawca w Polsce zatrudniający 150 tys. osób. Z kolei firmy z tej branży odpowiadają za 50 proc. popytu na powierzchnie biurowe w miastach regionalnych. Na Polskę stawia branża IT, księgowa, R&D oraz finansowa.

TriGranit nie zapomina przy tym o sektorze handlowym. Największe centrum handlowe firmy, Bonarka City Center w Krakowie zanotowała w I kwartale 3,4 mln odwiedzin. Przychody budynku wzrosły względem 2015 roku o 6 proc. Obecny poziom skomercjalizowania to 94 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA