PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tristan rusza po polskie nieruchomości

  • Autor: Cezary Szczepański
  • 27 lis 2015 08:00

Tristan rusza po polskie nieruchomości Karol Bartos, MRICS CCIM, Executive Director, Portfolio & Asset Management, Tristan Capital Partners

Po zawiązaniu nowego funduszu inwestycyjnego, Tristan Capital Partners rozgląda się za nieruchomościami. Jak tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Karol Bartos z Tristan CP, część z ponad 1,5 mld euro środków zostanie wydanych w Polsce.

REKLAMA

- Nasz ósmy fundusz EPISO 4 zebrał rekordową dla firmy kwotę 1,5 mld euro i podobnie jak w przypadku wcześniejszych funduszy, część z tych środków będziemy inwestować w Polsce - komentuje Karol Bartos, MRICS CCIM, Executive Director, Portfolio & Asset Management, Tristan Capital Partners.

 Jak tłumaczy, w Polsce coraz bardziej atrakcyjne dla lokowania kapitału stają się miasta regionalne. - Wynika to w dużej mierze z dwóch czynników: pewnej słabości rynku warszawskiego, na którym coraz trudniej znaleźć dobrą inwestycję oraz coraz lepszej makroekonomicznej sytuacji miast regionalnych - tłumaczy.

Potencjał rynku będzie w dużej mierze zależał od rozwoju branży BPO/SSC. - Ośrodki takie jak Kraków, Wrocław czy Trójmiasto, ze swoim ogromnym kapitałem społecznym, cieszą się dużym zainteresowaniem firm z sektora BPO/SSC. Zdaniem ekspertów, w ciągu najbliższych lat w tym sektorze zatrudnienie może znaleźć kolejne 100 tys. osób, a to oznacza dobre perspektywy pod względem umów najmu, zarówno dla już istniejących projektów, jak i tych będących w budowie. Co więcej, dotychczasowe niewielkie zainteresowanie inwestorów rynkami regionalnymi sprawia, że można tam znaleźć bardzo ciekawe obiekty w doskonałej cenie - tłumaczy Karol Bartos.

Firma w ostatnich miesiącach postawiła na Małopolskę. Tristan dokonał akwizycji kompleksu biurowego Enterprise Park. Jak komentuje Bartos, zdecydowały o tym m.in. pozytywne trendy rynkowe związane głównie z rozwojem BPO/SSC. -  Jesteśmy przekonani, że doskonała passa Krakowa będzie trwać nadal i właśnie rozpoczęliśmy budowę kolejnych dwóch budynków w ramach kompleksu Enterprise Park, które powiększą dostępną powierzchnię o blisko 75 proc., do 60 000 mkw. - mówi w rozmowie z Propertynews.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA