PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trójmiasto: w fazie planowania jest 100 tys. mkw. nowej powierzchni biurowej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 gru 2011 14:05

Trójmiasto: w fazie planowania jest 100 tys. mkw. nowej powierzchni biurowej

Podaż nowoczesnej powierzchni biurowej w Trójmieście szacuje się na 365 tys. mkw. To czwarty największy rynek biurowy w Polsce po Warszawie, Krakowie i Wrocławiu - wynika z najnowszego raportu firmy CB Richard Ellis "Trójmiejski Rynek Biurowy, III kwartał 2011".

REKLAMA

Ponad 60 proc. powierzchni biurowej w Trójmieście jest zlokalizowanej w Gdańsku. Wskaźnik niewynajętej powierzchni wynosi obecnie 7 proc., czyli obejmuje 25,5 tys. mkw. 

Czynsz za powierzchnię biurową w tym regionie wynosi od 13 do 16 euro za mkw. miesięcznie, za najlepsze powierzchnie w Trójmieście. Średnie czynsze wahają się zaś od 11 do 14 euro.

Jak podaje CBRE, trójmiejski rynek nieruchomości charakteryzuje się bardzo silną pozycją lokalnych deweloperów, takich jak Torus, Allcon Investment, Grupa Inwestycyjna Hossa, TPS czy Euro Styl.

Obecnie w budowie jest 70 tys. mkw. nowoczesnych biur, a kolejnych 100 tys. mkw. jest w fazie planowania.

Trójmiasto stanowi jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w Polsce dla sektora BPO/SCC. Wiele firm działających w tym obszarze otworzyło swoje siedziby w Gdańsku - Intel, IBM, First Data, Thomson Reuters, Nordea Bank czy Sony Pictures. 

Jak podają autorzy raportu, Trójmiasto specjalizuje się też w przyciąganiu firm z obszaru tzw. KPO (Knowledge Process Offshoring), który jest nową, dynamicznie rozwijającą się formą procesów biznesowych opartych na zarządzaniu i dystrybucji wiedzy. KPO dotyczy usług, do których wytworzenia potrzebna jest specjalistyczna, ekspercka wiedza i obejmuje przede wszystkim usługi finansowe, business and market intelligence, usługi prawne i badawcze.

- Obecnie wprowadzamy na rynek jedną z największych na świecie firm oferujących studia wyższe on-line. Z naszego punktu widzenia, o przewadze konkurencyjnej Trójmiasta zadecydowała korzystna sytuacja na rynku nieruchomości w tym regionie. Trójmiasto okazało się jedynym regionem, w którym inwestor mógł rozważać aż 8 lokalizacji, gdzie możliwe było uzyskanie bardzo elastycznych warunków najmu - informuje Daniel Bienias, dyrektor działu powierzchni biurowych w CBRE.

Zapraszamy do zapoznania się z całym raportem:

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA