PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trudny moment dla Immofinanz

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 mar 2016 10:47

Trudny moment dla Immofinanz Oliver Schumy, prezes Immofinanz

Sądowa walka z inwestorami, bardzo słabe wyniki finansowe i spadające zasoby gotówki to problemy, z jakimi musi mierzyć się zarząd Immofinanz.

REKLAMA

Przypomnijmy, w pierwszych trzech kwartałach roku finansowego 2015/2016 Immofinanz wykazało stratę netto na poziomie 146 mln złotych. Negatywnie na wyniki wpłynął znaczny spadek wartości nieruchomości w Rosji oraz efekty kursowe. To nie jedyny problem firmy.

- W ostatnich tygodniach byliśmy w stanie przeprowadzić prawie wszystkie trudne i przedłużające się postępowania sądowe z inwestorami - powiedział Oliver Schumy, prezes Immofinanz. - Rozliczenie z Advofin, firmą, która finansuje postępowanie sądowe i reprezentuje ponad 3 tys. inwestorów zostało zaakceptowane w 100 proc. Rozliczenia z innymi zakładami ubezpieczeń ochrony prawnej również zostały wykonane z podobnie wysoką akceptacją. W sumie 75 mln euro zostało wypłacone do tej pory. Pozostałe postępowania stanowią wartość przedmiotu sporu w wynosi ok. 10 mln euro, a celem w tym przypadku jest również osiągnięcie porozumienia w najbliższej przyszłości - dodaje.

W tym momencie Immofinanz posiada około 220 mln euro środków finansowych.

Jak podaje firma, w planach jest położenie dużego nacisku na zarządzanie inwestycjami posiadanymi w portfelu i jest ukierunkowanie na poprawę wydajności operacyjnej i podnoszenia obłożenia w celu zwiększenia stabilnych przychodów.

Warunki na rynkach głównych, z wyjątkiem Rosji, są uważane za korzystne dla dalszego rozwoju biznesu. Natomiast prognozy dotyczące przyszłych wydarzeń gospodarczych w Rosji nadal są połączone ze znaczną niepewnością i wiarygodne szacunki nie są możliwe. - Czasowe obniżenie czynszu i stawek ustalonych dla najemców w centrach handlowych w Moskwie zostaną poddane ponownej ocenie na bazie kwartalnej i utrzymywane w razie potrzeby - podaje firma.

Planowane działania w celu zwiększenia przepływu środków pieniężnych obejmują również dalszą redukcję kosztów finansowych w aktualnie korzystnych warunkach rynkowych (31 stycznia 2016 roku: 3,51 proc. z wyłączeniem pochodnych i 3,78 proc. łącznie z pochodnymi), jak również zmniejszenie kosztów ogólnych przedsiębiorstwa.

Jak podano w dniu 2 lutego 2016 roku, planowanie jest wezwanie do wypłaty dywidendy zwykłej w wysokości 0,06 euro, w każdym przypadku, za rok obrotowy 2015/16 oraz skrócony rok obrotowy 2016. Dywidenda może być wyższa, jeśli poprawi się znacząco sytuacja w gospodarce rosyjskiej – co potencjalnie może mieć miejsce przede wszystkim w przypadku skróconego roku obrotowego 2016.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA