PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trwa budowa nowego projektu biurowego w Poznaniu

 • Autor: Propertynews.pl
 • 06 mar 2015 14:07

Trwa budowa nowego projektu biurowego w Poznaniu

Quartz Office - taką nazwę nosić będzie kolejna inwestycja biurowa w stolicy Wielkopolski. Projekt powstaje na działce przy ulicy Klinkierowej.

REKLAMA

Budowa inwestycji rozpoczęła się jesienią 2014 roku. Jak dowiedział się portal Propertynews.pl, planowana data otwarcia projektu to przełom 2015 i 2016 roku. Powierzchnia w budynku nie została jeszcze wynajęta.

Budynek powstaje w na poznańskim Górczynie, przy ulicy Klinkierowej. Jest położony w zieleni wśród górczyńskich stawów. Jak tłumaczą jego twórcy, taka lokalizacja sprawi, że będzie pełnił rolę charakterystycznego punktu na wjeździe do Poznania trasą z Wrocławia (nr 5) na odcinku ulicy Głogowskiej. Będzie to jedna z pierwszych inwestycji rewitalizacyjnych dla tego obszaru.

Projektowany budynek to biurowiec przeznaczony na wynajem lub sprzedaż. Inwestycja będzie funkcjonować pod nazwą Quartz Office. Budynek został zaprojektowany w sposób umożliwiający jak największą ilość konfiguracji podziału przestrzeni. Łącznie może w nim powstać 14 jednostek biurowych.

- Nietypowa i charakterystyczna jest trójkątna bryła budynku. Pomimo znaczącej powierzchni działki (6800 mkw.), plan miejscowy pozwalał zabudować jedynie 390 mkw. Na dodatek obszary działki przeznaczony pod budowę został wytyczony przez plan miejscowy jako trójkąt z 1 spiczastym narożnikiem. Dzięki temu powstała dynamiczna forma skierowana w stronę drogi krajowej 5. Obiekt jest stosunkowo na swoją niską podstawę i posiada 4 kondygnacje. Sporym wyzwaniem projektowym było zaaranżowanie wewnętrznych przestrzeni w funkcjonalny sposób oraz rentowny dla inwestora - tłumaczy architekt, Łukasz Sterzyński.

- Elewacja zostanie wykonana z płyt włókno-cementowych. Parter i piętro posadowione są na słupach, dzięki czemu nieprzerwane ścianami okna okien powodują, że dynamiczna bryła budynku odrywa się od ziemi. Okna górnych kondygnacji posiadają ozdobne elementy dające ochronę przed bezpośrednimi promieniami światła. Budynek zostanie wyposażony w windę oraz nowoczesny system klimatyzacji i wentylacji. Górna kondygnacja posiada balkon, z którego będą rozciągać się widoki na położone w zieleni tereny stawów oraz na panoramę Poznania - dodaje Sterzyński.

Łączna powierzchnia użytkowa inwestycji to 1,3 tys. mkw. Wykonawcą projektu jest firma Olbud. Projekt przygotowała pracownia Easst.com.

 • Audyt Kosztorysowy 2015-03-13 12:27:17
  Biuro kosztorysowe - Lider w branży zaprasza do współpracy w zakresie audytu możliwości zastosowań zamiennych materiałów cenotwórczych, które mogą wpłynąć ekonomicznie na koszt inwestycji.

  Więcej szczegółów i informacji udzieli:

  Tomasz Jurkowski
  tel. 602 785 472
  tjurkowski@techbud.waw.pl

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA