PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trzy razy "tak" dla Placu Unii

  • Autor: propertynews.pl
  • 19 sie 2014 10:19

Trzy razy "tak" dla Placu Unii

To jedna z największych inwestycji komercyjnych zrealizowanych w Warszawie w ostatnich latach. To także pierwsze centrum handlowe tej wielkości, oddane do użytku w stolicy od ponad sześciu lat. Zrealizowany na granicy Śródmieścia i Mokotowa budynek Placu Unii został doceniony przez Forum Ekspertów nagrody Prime Property Prize i czytelników portalu Propertynews.pl uzyskując nominacje w trzech kategoriach konkursu.

REKLAMA

Głosami ekspertów i czytelników Propertynews.pl kompleks biurowo-handlowy Plac Unii został nominowanych w trzech kategoriach nagrody Prime Property Prize 2014: „Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Handlowej", „Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Biurowej" i „Architektura".

Zagłosuj na Plac Unii w konkursie Prime Property Prize 2014

Plac Unii to kompleks biurowo-handlowy zlokalizowany w ważnym punkcie komunikacyjnym Warszawy, na granicy Śródmieścia i Mokotowa. Składa się z trzech obiektów, oferujących łącznie 56,8 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia, z czego 41,3 tys. mkw. to część biurowa o standardzie A +, natomiast 15,5 tys. mkw. - trzypoziomowa galeria handlowa. W 2012 roku obie części kompleksu otrzymały prestiżowy certyfikat ekologiczny BREEAM z oceną „bardzo dobry".

Projekt Placu Unii został opracowany przez pracownię APA Kuryłowicz & Associates, pod przewodnictwem profesora Stefana Kuryłowicza. W skład zespołu wchodzili: Jacek Świderski, Marcin Klukowski, Tomasz Głębowski, Anna Łaszkiewicz, Michał Niemyski, Joanna Barwicka, Kamil Raczak, Marcin Ostrowski i Wojciech Gajewski. Twórcy projektu podkreślają, że zwrócili się wstronę budynków wieżowych projektowanych w okresie międzywojennym, w szczególności w Nowym Yorku i Chicago. Budynki te do dziś kojarzą się z solidnością i szczegółowo dopracowanym detalem. Budynek stanowi wyraźny, współczesny akcent, jednocześnie harmonijnie wpisując się w miejsce, zarówno w szerokim kontekście miasta jak i w kontekście najbliższego otoczenia naznaczonego śladami historii rejonu pl. Unii Lubelskiej.

Inwestycja została zrealizowana przez Grupę Liebrecht & wooD (inwestor większościowy - 60%) wspólnie z BBI Development NFI S.A.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA