PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

TUP ma nową strategię. Spółka chce pozbyć się nieruchomości komercyjnych

  • Autor: PAP
  • 27 cze 2013 11:11

Walne TUP przyjęło w środę strategię spółki na lata 2013-2020. Zgodnie z nią firma skupi się w najbliższych latach na budowie miasta Siewierz Jeziorna. Założono z kolei dezinwestycję pozostałych projektów - podała spółka w komunikacie. TUP zmieni nazwę na Alta.

REKLAMA

"Rynek inwestycyjny się zmienił, a otoczenie jest niestabilne. Naszym celem jest niezmiennie osiąganie ponadprzeciętnych zysków w długich okresach - 7-10 lat - nowa strategia jest odpowiedzią na zmieniające się realia rynku. Chcemy się skupić na tworzeniu pierwszego w Polsce zrównoważonego miasta Siewierz Jeziorna. Jesteśmy przekonani, że ten projekt niesie ze sobą największy potencjał rozwoju spółki i możliwości osiągania zysków" - poinformował, cytowany w komunikacie prasowym, Robert Jacek Moritz, prezes TUP.

"Jeśli chodzi o pozostałe projekty, to w latach 2013-2014 planowana jest ich stopniowa dezinwestycja. Część projektów o niższej wartości jest w fazie szybkiego wzrostu, ale ich dalsza realizacja wymaga zaangażowania zasobów spółki nieproporcjonalnych do potencjalnych zysków. Portfel wynajętych nieruchomości komercyjnych natomiast absorbuje znaczący kapitał i przy obecnych warunkach rynkowych zapewnia zbyt niską stopę zwrotu. W tej sytuacji chcemy sprzedać posiadane aktywa i realizować najbardziej dla spółki perspektywiczny projekt - miasto Siewierz Jeziorna" - dodał.

TUP jest m.in. włascicielem centrum handlowego City Point w Tychach. 

W ramach projektu Siewierz Jeziorna na 120 hektarach niedaleko Katowic powstanie przestrzeń miejska zabudowana domami jednorodzinnymi i wielorodzinnymi kamienicami. W kwietniu 2013 r. ruszyła budowa pierwszego kwartału na łącznie 128 jednostek mieszkaniowy (domów i mieszkań). Oddanie pierwszych budynków domów planowane jest na październik tego roku. W ramach projektu mają powstać również obiekty hotelowe oraz przestrzeń biurowa i komercyjna. 

Akcjonariusze TUP zdecydowali także na ZWZ 26 czerwca o zmianie nazwy spółki na Alta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA