PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Turystyka i sektor BPO szansą dla dalszego rozwoju krakowskiego rynku nieruchomości komercyjnych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 lis 2013 16:33

Turystyka i sektor BPO szansą dla dalszego rozwoju krakowskiego rynku nieruchomości komercyjnych

Pół miliona mieszkańców w wieku produkcyjnym, duża liczba uczelni wyższych a także olbrzymie zainteresowanie ze strony turystów i najemców z sektora BPO to największe zalety Krakowa. - Dla firm z sektora usług na całym świecie Kraków jest bardzo ważną lokalizacją, która często pojawia się na liście miast, spośród których będą wybierać ci, którzy nie mają tutaj swojej siedziby, jak również na liście tych, którzy już tutaj są od wielu lat i panują rozwój w regionie - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Anna Galicka – Bieda, dyrektor regionalny w Colliers International.

REKLAMA

Jak oceniają Państwo potencjał Krakowa jeśli chodzi o realizację inwestycji komercyjnych Krakowa?

Kraków to z pewnością jedno z najbardziej atrakcyjnych inwestycyjnie miast w Polsce. Jego mocne strony to przede wszystkim prawie pół miliona mieszkańców w wieku produkcyjnym oraz duża ilość uczelni wyższych, a tym samym dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Wśród atrybutów miasta można też wymienić korzystne położenie z rozwiniętą infrastrukturą oraz obecność strefy ekonomicznej. Prężnie rozwijający się sektor wyspecjalizowanych usług i nowych technologii zatrudnia już niemal 26 tys. osób. Kraków to również przemysł turystyczny - miasto należące do grona najchętniej odwiedzanych w Europie. W 2012 roku do Krakowa przyjechało niemal 9 mln turystów.

Jak przedstawia się obecna sytuacja na krakowskim rynku nieruchomości komercyjnych?

Dzisiejszy rynek powierzchni komercyjnych w Krakowie to przede wszystkim powierzchnie biurowe. Kraków to drugie po Warszawie miasto pod względem ilości podaży powierzchni biurowej w Polsce - prawie 500 000 mkw. Obecnie w budowie jest blisko 107 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, której standard spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających najemców. Deweloperzy są bardzo świadomi potrzeb firm wynajmujących powierzchnie biurowe, co znajduje swoje odzwierciedlenie w projektach, które są realizowane i planowane. Dotyczy to infrastruktury technicznej, ale też nowoczesnej architektury czy zielonej certyfikacji. Najemcy doceniają jakość i prestiż danego budynku. Zwracają też szczególną uwagę na jego wizerunek i otoczenie a także na to, aby oferowane funkcje były atrakcyjne również dla pracowników.

Stolica Małopolski ma spośród wszystkich polskich miast największą i najbardziej zróżnicowaną ofertę skategoryzowanych hoteli. Kraków posiada miejsca noclegowe dostosowane do różnych grup klientów. W mieście działają największe międzynarodowe sieci hoteli. Znacząca liczba noclegów w segmencie korporacyjnym jest generowana przez ciągły rozwój sektora BPO. Wśród projektów w budowie są m.in. hotele Hilton Garden Inn Balice (na lotnisku), którego otwarcie planowane jest na pierwszą połowę 2014 roku oraz Double Tree by Hilton i Hampton obok CH Kraków Plaza. Łącznie oferują około 300 pokoi. W Krakowie największy potencjał mają hotele ekonomiczne oraz luksusowe.

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA